Jeśli jesteś młodym wychowawcą w przedszkolu, lub posiadasz dziecko, które uczęszcza do placówki edukacyjnej, powinieneś zasięgnąć trochę wiedzy na temat Mikołajek.

Gdy zbliża się okres Bożego Narodzenia, największą radość z oczekiwania i szykowania do świąt mają małe dzieci. W takim czasie piszą list do św. Mikołaja, liczą na worek prezentów, a ich najpoważniejszym zmartwieniem jest to, czy zapracowały i były grzeczne w ostatnim roku. Wielkim przedsięwzięciem jest Mikołaj w przedszkolu.

Mikołaj wręczający prezent
Napisał: U.S. Army Corps of Engineers Europe District
Źródło: http://www.flickr.com
Zaaranżowane przedświąteczne przyjęcie z racji dnia św. Mikołaja wypada zazwyczaj wiele dni przed świętami. Rozpoczyna się moment śpiewania kolęd, przygotowań.

Zaintrygował Cię nasz tekst? Wejdź więc do następnego zagadnienia i czytaj laser na kręgosłup szyjny do woli o interesujących Cię sprawach.

Zwołani zostają rodzice, babcia i dziadek i znajomi. Popołudnie z kolegami w trochę innej formie, niż zwykły dzień powszechny sprawia, iż dzieci są zaskakująco podekscytowane, rozradowane. Dzieci wraz z opiekunami dużo wcześniej przygotowują bożonarodzeniowe pokazy dla zaproszonych, uczą się wierszyków, kolęd, tańców. Robienie czegoś poważnego w grupach pozytywnie wpływa na wzajemną integrację, nie tylko między przedszkolakami, ale również w stosunkach z wychowawcami i dorosłymi (przeczytaj tutaj). To świetna sposobność, aby przy natłoku codziennych obowiązków, przeżyć kilka chwil z bliskimi, pośród innych.

Inne artykuły

Zakładajmy bezpieczne przedszkola

przedszkole
Napisał: Wim Hanenberg.
Źródło: DuPont
W związku ze światowym kryzysem i zwiększającym się bezrobociem, co raz więcej rodaków wybiera założenie własnej działalności. Choć w takich niepewnych czasach bardzo trudno jest się wybić i utrzymać na fali, początkujący właściciele firm chcą podjąć tę ryzykowną grę, niż bezczynnie czekać na super ofertę. Jest to bardzo pożyteczne wyjście. Pracując na swój rachunek, lepiej przykładamy się do własnych zadań oraz udzielamy im dużo więcej sił, niż w wypadku pracy w obcej korporacji.


mikołaj
Napisał: Public Information Office
Źródło: http://www.flickr.com
Familia ma nietypową okazję do zobaczenia swojego dziecka w zupełnie innej kreacji, podczas przedstawień publicznych. Zdobywają następny pretekst do szczęścia. Te popołudnia zbliżają rodziców do własnych pociech. Na tych zgrupowaniach, osoby odpowiedzialne za organizację, przeważnie zapewniają pyszny posiłek, gorące napoje. Jest to dobra okazja, do zaprezentowania efektywnej nauki z dziećmi, z tego powodu często robi się kiermasze lub wernisaże, na których ukazuje się dzieła plastyczne przedszkolaków, sprzedaje ozdoby bożonarodzeniowe. Głównym celem popołudnia jest spotkanie ze świętym Mikołajem, podczas którego rozdane zostają prezenty - Dodatkowym elementem, którym cechuje się Mikołaj w prMikołaj (spotkanie ze świętym mikołajem)u, może być wspólne dzielenie się opłatkiem i radosne kolędowanie.

Mikołaj w przedszkolu,to radosne wydarzenie w roku, towarzyszy miły i przytulny nastrój, a radosne zebranie jednoczy tych młodszych i dorosłych i sprawi, że każdy poczuje się lepszy.
2021/12/16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.