Zabawki dziecięce, które się stały przyczynkiem do poznania wielu praw jakie rządzą dorosłym życiem

Zapewne każdy, jako mały chłopiec przeszedł okres, gdy koniecznie chciał być królem, a rycerze okupowali najlepsze stanowiska na półce z zabawkami. U niektórych ten okres trwał dość krótko i prędko przechodził w zainteresowanie żołnierzykami albo samolotami, u innych trend utrzymywał się bardzo długo, przechodząc przez kolejne stadia rozwoju, takie jak książeczki, figurki z plastiku, klocki lego castle lub podobne klocki o tematyce zamkowej, na filmach historycznych niekiedy kończąc.

To jedna z charakterystycznych zabaw małych chłopców, bardzo istotna z punktu widzenia psychologii dziecięcego rozwoju. Nic tak nie uczy prawości postępowania oraz konieczności bycia mężnym rycerzem, który obroni słabszych własną piersią, jak właśnie owe potyczki rycerskie. Maluch uczy się podczas zabawy sztuki walki o swoje dobra, poznaje zasady kształtujące zdrową rywalizację między dwoma rycerzami menedżery (zobacz dalsze informacje) grupami przeciwników.

lego
Napisał: Gianni Bassini
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli przy tym w domu jest więcej dzieci w podobnym wieku, to sezon walk rycerskich można uznać za rozpoczęty. Trzeba pozwolić na odgrywanie scen walki, oczywiście pod kontrolą i na rozsądnych warunkach, bowiem podczas nich dzieci uczą się bronić siebie oraz innych przed nieprzyjacielem, poznają wartości honoru, ale także uczą radzić sobie z porażką w walce. Takie potyczki są również dobrą okazją do przekazania dziecku odrobiny historii oraz pokazania, kiedy walka staje się koniecznością i co robić, aby wygrać te walki nie łamiąc jednak ogólnych praw moralnych, jednakowych przez te wszystkie wieki.

Jeżeli zatem dziecko nagle ze spokojnego oglądacza Muminków przeistoczy się w niestrudzonego rycerza okrągłego stołu, nie trzeba od razu wpadać w panikę, ale w miarę możliwości zapewnić mu materiały do zabaw o takiej tematyce i korzystając z okazji opowiedzieć mu o historii, zasadach i honorze. Doskonałym pomysłem są klocki Lego castle kurs (znajdź informacje) seria rycerska innych klocków, bowiem poza zgłębianiem stosownego tematu, podczas łączenia odpowiednich elementów razem maluch pogłębia swoje umiejętności manualne i precyzję ruchów. Takie nauki z najmłodszych lat z pewnością zaprocentują w przyszłości, bowiem w życiu często pojawiają się sytuacje, gdy należy podjąć walkę.


Inne artykuły

Klocki lego - zabawki dla naszych pociech, które w kółko będą radować

Świąteczne lego
Napisał: Brian Neudorff
Źródło: http://www.flickr.com
Od bardzo długiego czasu klocki lego są bardzo popularną formą rozrywki. Każdy za dzieciaka chciał mieć klocki lego i wiele czasu dzieci spędzały na układaniu tych klocków. Dziś klocki lego są nadal produkowane i ciągle powstają nowe serie z różnymi historiami. Pojawiły się na przykład klocki lego chima. Te klocki są stworzone z myślą o wszystkich dzieciach, tych młodszych i tych starszych, chłopcach i dziewczynkach. Klocki lego chima pozwalają się świetnie bawić wszystkim maluchom.
2018/02/23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.