Zabawki dziecięce, które się stały przyczynkiem do poznania wielu praw jakie rządzą dorosłym życiem

Zapewne każdy, jako mały chłopiec przeszedł okres, gdy koniecznie chciał być królem, a rycerze okupowali najlepsze stanowiska na półce z zabawkami. U niektórych ten okres trwał dość krótko i prędko przechodził w zainteresowanie żołnierzykami albo samolotami, u innych trend utrzymywał się bardzo długo, przechodząc przez kolejne stadia rozwoju, takie jak książeczki, figurki z plastiku, klocki lego castle lub podobne klocki o tematyce zamkowej, na filmach historycznych niekiedy kończąc.

To jedna z charakterystycznych zabaw małych chłopców, bardzo istotna z punktu widzenia psychologii dziecięcego rozwoju. Nic tak nie uczy prawości postępowania oraz konieczności bycia mężnym rycerzem, który obroni słabszych własną piersią, jak właśnie owe potyczki rycerskie. Maluch uczy się podczas zabawy sztuki walki o swoje dobra, poznaje zasady kształtujące zdrową rywalizację między dwoma rycerzami lub grupami przeciwników.

Zainteresowały Cię tematy, które właśnie znalazłeś w powyższym materiale? Jeśli tak, to dodatkowo zweryfikuj ofertę, a uznasz, że wszelkie wiadomości są autentyczne.lego
Napisał: Gianni Bassini
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli przy tym w domu jest więcej dzieci w podobnym wieku, to sezon walk rycerskich można uznać za rozpoczęty. Trzeba pozwolić na odgrywanie scen walki, oczywiście pod kontrolą i na rozsądnych warunkach, bowiem podczas nich dzieci uczą się bronić siebie oraz innych przed nieprzyjacielem, poznają wartości honoru, ale także uczą radzić sobie z porażką w walce. Takie potyczki są również dobrą okazją do przekazania dziecku odrobiny historii oraz pokazania, kiedy walka staje się koniecznością i co robić, aby wygrać te walki nie łamiąc jednak ogólnych praw moralnych, jednakowych przez te wszystkie wieki.

Jeżeli zatem dziecko nagle ze spokojnego oglądacza Muminków przeistoczy się w niestrudzonego rycerza okrągłego stołu, nie trzeba od razu wpadać w panikę, ale w miarę możliwości zapewnić mu materiały do zabaw o takiej tematyce i korzystając z okazji opowiedzieć mu o historii, zasadach i honorze. Doskonałym pomysłem są klocki Lego castle lub seria rycerska innych klocków, bowiem poza zgłębianiem stosownego tematu, podczas łączenia odpowiednich elementów razem maluch pogłębia swoje umiejętności manualne i precyzję ruchów. Takie nauki z najmłodszych lat z pewnością zaprocentują w przyszłości, bowiem w życiu często pojawiają się sytuacje, gdy należy podjąć walkę.


Inne artykuły

Podarunek dla malucha z okazji jego święta

Klocki dla dzieci
Napisał: granada_turnier
Źródło: http://www.flickr.com
W dniu dziecka każdy maluch musi odczuwać radość od samego rana. Proponowane na rynku zabawki, jakie idealnie nadają się na podarunek dla naszej pociechy, są wyjątkowo zróżnicowane. Nie jedynie pod względem jakości oraz modeli, lecz też przez wzgląd na cenę. Wybierając klocki lego dla naszego dziecka z okazji jego święta, możemy mieć pewność trafionego podarku. Obdarowując naszego maluszka pragniemy dać mu sporo szczęścia, natomiast pomóc nam może w tym pomysł duńskiego producenta klocków lego.
2022/09/04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.