Chcesz robić dobre zdjęcia?

Zrobić zdjęcie potrafi każdy, lecz tylko niektórym udaje się zrobić zdjęcie dobre. Podstawowe rady dla potencjalnego fotografa?

obiektyw
Napisał: Eugene Romanenko
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, zadbaj o porządny obiektyw, który stanowi okno, przez które matryca aparatu ogląda świat. Z całą pewnością największym powodzeniem i uznaniem cieszą się obiektywy Canon czy obiektywy Nikon (dobrej jakości sprzęt foto fotografia artystyczna wrocław kupisz taniej w sieci - najlepsze obiektywy Canon). Powinniśmy jedynie świadomie dobrać obiektyw do danej sytuacji. Pamiętajmy o funkcji stabilizacji obrazu – miej ją włączoną zawsze gdy fotografujesz „z ręki”, zaś przy fotografiach nocnych używaj statywu lub ewentualnie lampy błyskowej.

Twojej uwagi niech nie umknie światło, albowiem profesjonaliści twierdzą, że światło to dusza fotografii. Zanim więc nauczymy się korzystać z światła zastanego i sztucznego, starajmy się rezygnować z intensywnego światła. Wbrew pozorom fotografowanie w piękny, słoneczny dzień, w samo południe, nie jest gwarancją dobrych zdjęć. Dobre światło mamy wczesnym rankiem i wieczorem (tuż przed zachodem słońca).. Delikatne, miękkie światło daje przyjemne, ciepłe barwy, pamiętajmy o tym. Wbrew pozorom, właśnie po południu, nasze otoczenie prezentuje się najpiękniej.

Inne artykuły

Gra na instrumentach zawsze jest w modzie

gitara od Yamaha
Napisał: Angela Quitoriano
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie nie umieją działać bez muzyki, wysłuchują jej w mieszkaniu, w pracy, w momencie jazdy, pozwala ona zapełnić ciszę oraz pustkę, ale też i sprawia, że człowiek nierzadko zaduma się nad swoim życiem. Nic więc dziwnego, że ludzie ciągle pragną się uczyć gry na instrumentach, a jeśli na dodatek mogą je jeszcze brać wszędzie ze sobą, to poświęcają się do tej nauki jeszcze radośniej.


Stosuj używanej w malarstwie metody kompozycji obrazu. Czyli: fotografując krajobraz, ustaw linię horyzontu na wysokości 1/3 od dołu lub od góry wybranego kadru. Zależnie czy chcesz uchwycić barwne kwiaty, czy ciekawe chmury na lazurowym niebie. Uwaga! Czasami zapomnij o symetrii. Malowniczy kościółek w środku kadru? Furory nie zrobisz. Takie ujęcia to już przeszłość. W dodatku, reguła ta tyczy się również fotografowania ludzi.

Kadruj z głową! Nie bądź brutalem i staraj się nie pozbawiać ludzi głów, stóp, łokci czy dłoni. To naprawdę boli ... patrząc na takie zdjęcie. Takie niedociągnięcia zwykle spowodowane są niestety...lenistwem, albowiem rzadko kiedy nie ma możliwości skorygowania ujęcia. W związku z powyższym, oglądajmy zdjęcia na wyświetlaczu. Zdyscyplinowany fotograf korzysta z tej funkcji właśnie po to by uniknąć błędów.

Zwróć uwagę na tło Zaśmiecone zbyt wieloma szczegółami tło, to znak rozpoznawczy początkujących fotografów-amatorów. Słupy, drzewa, linie telegraficzne, kubły na śmieci i podobne „perełki”, psują całą kompozycję odwracając uwagę od tego co najważniejsze. Zatem, miej oczy szeroko otwarte!
2022/11/28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.