Ciut z sentymentem na temat nowoczesności

Współczesne technologie zasymilowały się z naszym życiem. Często bezwiednie korzystamy z dobrodziejstw współczesnych wynalazków. Tak samo instynktownie jak swego czasu postępowali nasi przodkowie, wykorzystując wiedzę zawartą w domowych zapiskach, zawierających tajemnicę rodzinną produkcji zakwasu. Drobnych napraw nauczał ojciec, tajemnice przyrządzania potraw zdradzała babcia czy też matka. Było tak jeszcze ćwierć wieku temu.
audiobooki - przykłady
Napisał: Phillip Stewart
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie nasze życie nabrało rozpędu. Z rzadka możemy znaleźć czas na powolny proces klasycznego nauczania. Ponieważ jednak życie nie znosi próżni dziurę po dawnych metodach nauki sztuki życia zajął internet, poradniki książkowe i poradniki audiobooki (zobacz też tutaj: polecane poradniki jako audiobooki). W ten właśnie sposób w wolnym czasie możemy z słuchawkami w uszach poradzić sobie z zaszczepieniem drzewek albo też z niedużymi naprawami w domu, co niewątpliwie pozytywnie wpłynie na nasz stan konta.

Kiedy przed domem a także w domu wszystko już zostało odnowione (nowiutka altanka lśni łącznie z zielonym ogrodzeniem), możemy w hamaku położyć się i słuchać powieści i opowiadań w formie audiobooków. Czy są to opowiadania mistrzów literatury czy może pisarzy mniej popularnych (a nawet debiutujących „młodych wilków”) nie to jest istotne. Ważne jest to, że odpoczywamy.

Inne artykuły

Produkty piśmienne w domu i w pracy

długopis
Napisał: Alan Kleina Mendes
Źródło: http://www.flickr.com
Końcówka lata jest okresem kiedy często rodzice oglądają każdą złotówczynę z każdej strony. Koszt niestety lawinowo rosną - dopiero co uiścili opłatę za wymarzony wypoczynek w pobliżu zamków krzyżackich czy wylegiwanie się na plaży, a już wypada zapłacić za książki i artykuły szkolne. Szukają więc jak najkorzystniejszych ofert - nie zawsze detalicznych - w końcu przy trójce dzieciaczków ilość ołówków zużywanych w ciągu roku szkolnego jest istotnie hurtowa.


Audiobooki (więcej: książki do słuchania) wkraczają nawet w wydawało by się konserwatywne ze swej natury zakątki życia jak religia czy religioznawstwo. Na rynku dostępnych jest wielką ilość pozycji audiobooków o tematyce religijnej. Dział religia audiobooki nie ogranicza się tylko do wydań Biblii, można również znaleźć polemiki teologiczne najbardziej światłych umysłów, począwszy od papieży po uczonych świeckich - tak wybitnych jak Kołakowski, który pomimo iż nie wierzył w Boga snuł rozważania o religii chrześcijańskiej tak błyskotliwe, iż jego twierdzenia na temat kondycji człowieka i jego więzi z Bogiem wykorzystywane są jako powody w dyskusjach filozoficznych czy bywają podstawą kazań co ambitniejszych Wikarych czy Proboszczów. Ku pożytkowi i radości parafian.

I tym sposobem nowoczesność wkrada się w każdą sferę naszego życia.
2014/06/02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.