Jakie praktyczne akcesoria warto spakować na obóz przetrwania?

Dzieciaki co raz częściej próbują swoich sił wyjeżdżając na różnego typu obozy przetrwania albo obozy militarne. Dobrze jest zatroszczyć się o to, żeby wszystkie dzieci znalazły się na takim wyjeździe pod opieką odpowiednio wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Wyjazdy tego typu umiejscawia się najczęściej na obszarach sprzyjających różnym grom terenowym. Często są to wycieczki w góry lub na mazury. Obozy takie mają też różny poziom trudności, który jest dobrany do wieku dzieci.

Mapa i kompas
Napisał: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu
Z reguły są to obozy w formie zabawy, chociaż mając na uwadze charakter militarny wycieczki, warto wiedzieć, że trzeba się także tutaj liczyć z wysiłkiem fizycznym i dużą odpornością na stres. Jeśli wyjazd tego rodzaju adresowany jest do starszej młodzieży, spodziewać się powinniśmy już większego rygoru, porównywalnego z wojskiem.

Obozy tego typu jednak mogą być bardzo fajnym przeżyciem dla wszystkich, którzy nieco bardziej zainteresowani są sztuką wojenną i militariami. Na tego typu wyjazdach będziemy mogli uczestniczyć w różnych grach wojennych, podczas których będziemy strzelać z kulek gumowych lub z pistoletów do paint balla. Być może uda nam się także pojeździć na quadach albo rzucać granatami, oczywiście bezpiecznymi granatami hukowymi.

Ponadto na takiego typu wyjazdach mamy do wykonania jakieś zadanie, może ono polegać na przejściu z punktu A do punktu B, gdzie trasa ta została zaplanowana na kilkanaście godzin wraz z torem przeszkód. Wszystko to wymaga odpowiedniego przygotowania oraz oczywiście nastawienia. Nie obejdzie się bez odpowiedniego sprzętu. Na taki obóz należy na pewno wziąć przystosowane obuwie, plecak, koc i śpiwór. Być może też składany mały namiot, jeśli takie są wymagania organizatora.

Wszelkie przybory takie jak zapałki, kompas czy nóż będą również potrzebne. Warto wcześniej podpytać organizatorów, jakiego rodzaju asortyment jest potrzebny.

Aby zdobyć świeże dane na opisywane zagadnienie przenieś się tutaj (http://www.magicplay.pl/?32,pl_lucky-numbers), a na pewno nie będziesz zawiedziony Sprawdź to!

Może nie będzie trzeba kupować wysokiej klasy noża ka bar, czasem wystarczy zwykły nóż harcerski. Można również zastanowić się nad odzieżą termoaktywną. Jest obecnie dużo sklepów typu militaria, gdzie znajdziemy bez problemu dużo elementów asortymentu potrzebnych do takiego wyjazdu.
2022/02/08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.