Często ludzie, również niestety Polacy, w zupełności deprecjonują rangę historii

Często ludzie, także na nieszczęście Polacy, w zupełności pomniejszają znaczenie historii. Trudno w sumie niektórym ludziom się za bardzo dziwić, bo jeżeli najzupełniej nie lubią historii, mają święte prawo właśnie tak mówić. Jednak w żadnym wypadku nie można zaakceptować takowej postawy! A więc: co zrobić, aby historia wśród ludzi była powszechniejsza?
zdjęcie
Napisał: Marian Schmidt
Źródło: Marian Schmidt
Ciężki temat, ale zasadniczo zapewne jakieś relatywnie sensowne wnioski można wyciągnąć. Najważniejsze jest szkolnictwo. A więc jeżeli uczniów będą uczyli porządni historycy, tacy ludzie, którzy wiedzą w jaki sposób zaszczepić młodym miłość do historii, to najzwyczajniej w świecie zauważymy, że po jakimś czasie z pewnością świadomość historyczna będzie na lepszym poziomie. I to jest piękne, czy można np. wyobrazić sobie mądry dialog kultur (więcej na temat na http://www.etzchaim.pl/), jeżeli zdecydowana większość ludzi w zupełności nie kojarzy tych najbardziej istotnych pojęć historycznych?

To generalnie ciekawe zagadnienie - w jaki sposób nasi rodacy mogą lepiej dogadywać się z na przykład Żydami? Choć akurat polski antysemityzm to pojęcie ciężkie do rozstrzygnięcia - nie można rzec, że w innych krajach ludzie są dużo mniejszymi antysemitami, to jednakże prawda jest taka, iż dosyć trudno jest się nam porozumieć. I wcale nie chodzi tylko o barierę językową. Często niemalże nic nie wiemy o Żydach. Trochę suchych informacji i wiele stereotypów. I dlatego popularnościącieszą inicjatywy jak na przykład szkoła żydowska dla dzieci, bo naprawdę wypadałoby, abyśmy nareszcie poznali Żydów. Chociaż naturalnie Żydzi powinni poznać także nas. O nas także należy zawsze pamiętać!


Inne artykuły

Podręczniki odgrywają niesamowicie istotną rolę w nauce dzieci

Napisał: STABILO
Tak naprawdę co roku ukazują się nowe podręczniki, które tak nauczycielom, jak oraz również rodzicom są oferowane jako te najlepsze, dzięki którym dzieci szybciej będą przyswajały wiedzę i równocześnie sporo dłużej będą ją pamiętały. Dlatego też trudno się dziwić, iż co rok wykorzystuje się z innych podręczników, skoro jest ich tak sporo i jednocześnie trudno jednoznacznie stwierdzić, który z nich jest najwspanialszy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.