Często ludzie, również niestety Polacy, w zupełności deprecjonują rangę historii

Często ludzie, także na nieszczęście Polacy, w zupełności pomniejszają znaczenie historii. Trudno w sumie niektórym ludziom się za bardzo dziwić, bo jeżeli najzupełniej nie lubią historii, mają święte prawo właśnie tak mówić. Jednak w żadnym wypadku nie można zaakceptować takowej postawy! A więc: co zrobić, aby historia wśród ludzi była powszechniejsza?
zdjęcie
Napisał: Marian Schmidt
Źródło: Marian Schmidt
Ciężki temat, ale zasadniczo zapewne jakieś relatywnie sensowne wnioski można wyciągnąć. Najważniejsze jest szkolnictwo. A więc jeżeli uczniów będą uczyli porządni historycy, tacy ludzie, którzy wiedzą w jaki sposób zaszczepić młodym miłość do historii collegium-novum.pl/historia,kurs,4.html, to najzwyczajniej w świecie zauważymy, że po jakimś czasie z pewnością świadomość historyczna będzie na lepszym poziomie. I to jest piękne, czy można np. wyobrazić sobie mądry dialog kultur (więcej na temat na ), jeżeli zdecydowana większość ludzi w zupełności nie kojarzy tych najbardziej istotnych pojęć historycznych?

To generalnie ciekawe zagadnienie - w jaki sposób nasi rodacy mogą lepiej dogadywać się z na przykład Żydami? Choć akurat polski antysemityzm to pojęcie ciężkie do rozstrzygnięcia - nie można rzec, że w innych krajach ludzie są dużo mniejszymi antysemitami, to jednakże prawda jest taka, iż dosyć trudno jest się nam porozumieć. I wcale nie chodzi tylko o barierę językową. Często niemalże nic nie wiemy o Żydach. Trochę suchych informacji i wiele stereotypów. I dlatego popularnościącieszą inicjatywy jak na przykład szkoła żydowska dla dzieci, bo naprawdę wypadałoby, abyśmy nareszcie poznali Żydów. Chociaż naturalnie Żydzi powinni poznać także nas. O nas także należy zawsze pamiętać!


Inne artykuły

W jaki sposób wybrać najlepsze liceum dla siebie

Szkoła, klasa
Napisał: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór właściwego liceum to nie lada wyzwanie. Często decyduje o późniejszym starcie naszych dzieci. Obecnie mamy mnóstwo szkół profilowanych, które umożliwiają dzieciom rozwijanie ich zainteresowań. Już bardzo wcześnie można spostrzec do czego nasze dziecko lepiej. Czy lubi liczyć, bez problemu przyswaja języki, a może równania chemiczne nie są dla niego problemem?

Wartościowym pomysłem, dzięki któremu wreszcie historia przestanie kojarzyć się młodziakom z nudą jest popularyzacja jakże interesujących filmików umieszczanych na Youtube. Można tak naprawdę zaryzykować twierdzenie, że jedna seria filmików, oczywiście takich sensownych, często daje dużo więcej efektów, niż nudne lekcje w szkole. Kogo interesują lekcje historii jakie znamy ze szkół? Generalnie wyłącznie prawdziwych pasjonatów! Kiedy w grę wchodzą filmiki na Youtubie, często jest tak, że potrafią zaciekawić również osoby, które w sumie nie mają większego zacięcia do historii!
2018/06/22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.