Co powoduje, że współcześnie nauka języków jest pożądana?

Od zeszłego stulecia nasz świat staje się coraz mniejszym miejscem. Szybki rozwój szybkich środków transportu, zwiększenie bogactwa ludzi oraz upadek krajów totalitarnych sprawiły, że dziś ludzie mogą swobodnie przemieszczać się po globie. Na dodatek powstają takie międzypaństwowe organizacje, które umożliwiają wolny transfer ludności.
Konferencja
Napisał: Jonathan Miller
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj brak zdolności rozmawiania w języku angielskim to olbrzymia przeszkoda. W wyniku wielkiego sukcesu gospodarczego USA i dominacji tamtejszej kultury język Szekspira stał się mową globalną. W Ameryce zbudowano pierwsze komputery, tam również ma początek sieć internetowa. Znakomita większość maszyn komputerowych komunikuje się z użytkownikami po angielsku. Mowa Szekspira panuje mocno w sieci internetowej. W efekcie tych wszystkich wydarzeń angielski stał się językiem uniwersalnym, używanym do mowienia z z osobami zza granicy. Z tej powodu niezwykle ważne jest długotrwałe uczenie się tej mowy. Jeżeli pragniesz zacząć pobierać lekcje od zera lub trenować swoje zdolności, wiele pomóc ci może dobra niepubliczna szkoła podstawowa wrocław - strona-: przejdź do serwisu - ligwisyczna, np. szkoła językowa (zobacz szkoła języków obcych) w Gdyni.


Inne artykuły

Co za zabawka jest najlepsza dla małej dziewczynki?

lalki Monster High
Napisał: Malik Bagci
Źródło: http://www.flickr.com
Zabawki są najlepszym sposobem na zajmowanie czasu dziecka. Nie to jest jednak najważniejsze. Zabawka – mimo, że jest tylko przedmiotem – okazuje się być kształtującą wyobraźnię, hobby oraz możliwości intelektualne naszej pociechy. Oprócz tego wpływa na na osobowość oraz kreuje wyczucie piękna. Najważniejsze zastosowanie lalek z perspektywy psychologii jest wykreowanie w naszym dziecku poczucia odpowiedzialności, szacunku względem ludzi oraz dbałości o własne rzeczy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.