Co powoduje, że współcześnie nauka języków jest pożądana?

Od zeszłego stulecia nasz świat staje się coraz mniejszym miejscem. Szybki rozwój szybkich środków transportu, zwiększenie bogactwa ludzi oraz upadek krajów totalitarnych sprawiły, że dziś ludzie mogą swobodnie przemieszczać się po globie. Na dodatek powstają takie międzypaństwowe organizacje, które umożliwiają wolny transfer ludności.
Konferencja
Napisał: Jonathan Miller
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj brak zdolności rozmawiania w języku angielskim to olbrzymia przeszkoda. W wyniku wielkiego sukcesu gospodarczego USA i dominacji tamtejszej kultury język Szekspira stał się mową globalną. W Ameryce zbudowano pierwsze komputery, tam również ma początek sieć internetowa. Znakomita większość maszyn komputerowych komunikuje się z użytkownikami po angielsku. Mowa Szekspira panuje mocno w sieci internetowej. W efekcie tych wszystkich wydarzeń angielski stał się językiem uniwersalnym, używanym do mowienia z z osobami zza granicy. Z tej powodu niezwykle ważne jest długotrwałe uczenie się tej mowy. Jeżeli pragniesz zacząć pobierać lekcje od zera lub trenować swoje zdolności, wiele pomóc ci może dobra szkoła (zobacz także mapy ścienne) ligwisyczna, np. szkoła językowa w Gdyni.


Inne artykuły

Jakie umiejętności sprawdza współczesny egzamin maturalny?

egzamin z angielskiego
Napisał: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie egzamin maturalny przebiega zgoła inaczej niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Zmienił się zakres wiadomości, które do tego testu należy umieć, jak również system nauczania do egzaminu maturalnego. Bierze się to między innymi z reformy edukacji, która wprowadziła szkoły gimnazjalne, a do tego skróciła czas nauki w liceum do trzech lat.

Taką placówkę edukacyjną w tym portowym mieście namierzysz, jeśli wkleisz do Google odpowiednie hasło. Świetnym przykładem takiej frazy jest „angielski w Gdyni” . Odszukanie funkcjonujących w Gdyni szkół językowych to dopiero pierwszy krok w kierunku dobrej edukacji – teraz powinieneś inteligentnie wybrać. O ile żaden z twoich znajomych nie może polecić ci żadnej opcji, poznaj recenzje w internecie, by sprawdzić, która szkoła językowa w Gdyni może zaoferować najlepszy poziom nauki, nie pobierając przy tym koszmarnych opłat. Miej na uwadze, że nie wszystkie oceny publikowane przez użytkowników sieci są godne twojego zaufania – zdarza się, że ludzie publikują rozmaite rzeczy tylko dlatego, że czują się sfrustrowani.
2022/03/05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.