Jak dbać o rozwój własnego dziecka?

W dzisiejszych czasach generalnie bardzo dbamy o własne dzieci.Naturalnie nie twierdzę, że niegdyś mamy były w jakiś sposób wyrodne, ale fakty są takie, że bardzo rzadko podążaliśmy za interesującymi nowinkami, dzięki którym dzieci mają możliwość być bardziej mądre. Ostatnio zaznajomiłem się z badaniami, wedle których młodzi są bardziej inteligentni, niż ich rodzice oraz dziadkowie. Tyle się mówi, że dzisiejsza młodzież do niczego się nie nadaje, a tu proszę - sytuacja nie jest beznadziejna. Jak zatem obecny rodzic jest w stanie zadbać o prawidłowy rozwój swojego dziecka?
dziecko
Napisał: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Ciekawe jest np. leżaczek dla najmłodszych. Dzieciaki uwielbiają dobrze się bawić, a więc będą mogły się bawić, lecz także w znacznym stopniu odmienić własny umysł. Takie są fakty! Jednakże naturalnie nic na siłę. Można zaryzykować twierdzenie, iż bardzo często nasza sytuacja jest taka, że jeżeli pragniemy rozwinąć umysł swojego dziecka, to niejako automatycznie wciskamy w nie wszelkiej maści teorie. Na przykład teorię, która mówi, że grywanie na pianinie to kapitalna sprawa - być może tak jest, ale nie we wszystkich przypadkach - strona tutaj.

Inne artykuły

Interesujące zabawki

Klocki lego w Legolandzie
Napisał: http://pixabay.com
Źródło: http://pixabay.com
W trakcie wychowywana dzieci na pewno najistotniejszą rolę ma obecność i przykład rodziny. Ponadto istotne są jednak także aspekty pozostałe, takie jak miejsce zamieszkania i zapewnione tam warunki, jak również różnorodne elementy, które przydają się rodzicom najmłodszych dzieci. Bardzo istotne są między innymi rozmaite akcesoria kosmetyczne i pielęgnacyjne, w szczególności w pierwszych chwilach życia dziecka.


Moim zdaniem sytuacja jest taka, że zabawki edukacyjne dla 3 latka - na przykład, muszą być interesujące, a dopiero później edukacyjne. To sprawi, iż nasze dziecko nie będzie mieć awersji do nauki. Wystarczy spytać psychologów, co myślą na temat takowych metod wychowawczych. Chcę także nieco wspomnieć, że gdy dziecko ma kilka lat, jest w tym okresie niesamowicie chłonne. Czyli - jeśli zapiszemy je do przedszkola, w którym uczą jęz. angielskiego, to pewnie po niedługim czasie zauważymy, iż będzie rewelacyjnie mówiło w owym języku. Zero przesady.

I chyba nie muszę teraz wspominać, że tacy rodzice, którzy boją się tego, iż później będą musiały rozmawiać z własną pociechą w języku Szekspira, są w ogromnym błędzie? Mój chrześniak dzięki w sumie moim poradom nie ma najmniejszego kłopotu z angielskim. Zapewne przedszkole nie spowoduje, iż później będzie znał ten język szkoły językowe Wrocław perfecto, ale jeżeli ciągle będzie się kształcił, pewnie nie będzie tylko dukał w tym języku. A więc - gorąco polecam to byś dbał o rozwój własnego dziecka. Przecież mądre dziecko to sporo radości. I zysków. Nie można o tym zapominać.
2023/11/16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.