Jakie zabawki są właściwe dla Twojego malucha na danym stopniu jego rozwoju?

Pewnym jest, iż nie istnieje rodzic, który nie miałby pojęcia o zabawkach. Są nadzwyczajnie kolorowe, absorbujące malucha i opracowane tak, by wspierały i stymulowały rozwój dziecka, doskonaliły jego zdolności manualne i aby w ten naturalny sposób przynosiły mu wiele radości.
fisher price
Napisał: Jean-Etienne Minh-Duy Poirrier
Źródło: http://www.flickr.com
Zabawki edukacyjne pomagają naszym dzieciom w poznawaniu świata dźwięków, barw, w rozwijaniu zdolności manualnych, twórczego myślenia i pomysłowości. Ulubionym przez dzieci produktem tej firmy jest Garnuszek na Klocuszek, który potrafi zaabsorbować zabawą malucha przez bardzo długi czas. Ponieważ to właśnie na skutek zabaw nasza pociecha przyswoi naukę liczb a także rozpoznawania kształtów i kolorów. Zadaniem dziecka jest włożenie do odpowiednich otworów klocki, a pękate naczynie w nagrodę rozbrzmiewa wesołym śmiechem, oznajmia jakie kształty posiadają i jakie są się na nich cyfry. Gra wpadające szybko w ucho melodie i porozumiewa się z dzieckiem w języku polskim.

Ale (polecany link) to niejedynie zabawki. To też wyprawka dla naszego bobasa, np. butelki, chodziki, łóżeczka i elektroniczne nianie. Dajmy więc naszym dzieciom budzącą zainteresowanie zabawkę. Gdy zauważamy, jak swoimi maleńkimi dłońmi usiłuje włożyć kwadrat do trójkątnego otworu, nie przeszkadzajmy, aby pokazać odpowiedni sposób. Dzięki owym zabawkom możemy dostrzec, jak dziecko uczy się rozwiązywania problemów i zdobywa umiejętności, przydadzą mu się w dalszym życiu. Wszyscy bowiem, zdajemy sobie sprawę z tego, że zabawa jest istotnym elementem rozwoju dziecka. Wśród polskich producentów także zaobserwujemy atrakcyjne modele, które zauroczą nasze dziecko, np. oryginalne gry dla dzieci.


Inne artykuły

Prezentujemy hity w akcesoriach dla młodych mam oraz dzieci

Niemowlak
Napisał: Trevor Leyenhorst
Źródło: http://www.flickr.com
Bycie matką, choć wiele razy tak wymarzone, niesie ze sobą oczywiste trudności i dużo nieprzespanych nocy. Dlatego też najlepiej nawet przed porodem zdobyć kilka niedrogich wynalazków, jakie ułatwią ten czas. W dzisiejszych czasach należy zapewnić dzieciom wszystko co dla nich najwłaściwsze i silnie postarać się o najlepsze akcesoria potrzebne po porodzie, które należy kupować z głową.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.