Należy sięgać do zróżnicowanych źródeł

W jednym podręczniku umieszczone są określone zagadnienia, a w innym zapisane jest coś całkowicie innego, albo jest tak, że konkretne zagadnienia są znacznie bardziej rozszerzone. Dlatego jeśli chcemy pogłębiać swoją wiedzę na konkretny temat należy się posiłkować różnorakimi książkami oraz podręcznikami, gdyż jedynie wówczas będziemy mieli szanse sobie wyrobić różny punkt patrzenia na dane sprawy.
Jedne książki są bardziej ogólne, drugie skupiają się na danych zagadnieniach
Słowniki języków obcych
Źródło: http://www.sxc.hu
Jeśli uczymy się języka obcego, to wpierw uczymy się go szeroko, a więc poznajemy zasady dykcji, odmiany czasowników, gramatyki. Potem poznajemy znacznie więcej słówek, lecz równocześnie możemy się zdecydować na takie, które będą współgrały do większości sytuacji oraz na takie, które będą związane wyłącznie z jakąś dziedziną życia. Jeśli zrównamy ze sobą dwie książki i Melinda Tęcza Korepetycje domowe – Język niemiecki, to może się okazać, że chociaż każda z nich mówi o tym identycznym języku, to jednak wyszukamy w nich inne zagadnienia. Na dodatek ma szanse również dziać się tak, iż z jednej książki łatwiej będzie nam przyswoić jedną rzecz, a z drugiej dużo prościej zapamiętamy coś innego.

Inne artykuły

Współczesna literatura młodzieżowa

półka z książkami
Napisał: Antonio Tajuelo
Źródło: http://www.flickr.com
Dość powszechnie zwykło się uważać, że czytelnictwo stoi aktualnie na dość niskim poziomie, i praktycznie mała część ludzi wciąż uważa się za fanów najróżniejszych książek. Fakt, ten sposób na spędzanie wolnego czasu w ciągu ostatnich lat stracił nieco swojej popularności, ale w dalszym ciągu wielu ludzi kocha tego typu rzeczy, a dodatkowo sam rynek wydawniczy ma się bardzo dobrze i praktycznie co roku ukazuje się na nim wiele nowych pozycji.


Świat powinien być kolorowy
dziecko w trakcie nauki
Napisał: Luis Vidal
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem dziecko rozpoczyna się interesować swoim ciałem, a my czujemy się zagubieni, gdyż nie bardzo rozumiemy w jaki sposób mu je wyjaśnić, tak by zrozumiało jak najwięcej oraz aby jednocześnie nie pomieszać mu na zbyt w głowie. Idealnie może się tu spisać Hansen J.T. Anatomia Nettera do kolorowania, gdzie dziecko niejako poznaje własną anatomię przez zabawę, dzięki czemu dużo łatwiej będzie mu to wszystko zapamiętać. A jeżeli przy możliwości dostrzeżemy, że interesuje się kolorami, że rysowanie powoduje mu radość i ochoczo w ten sposób spędza czas, to świetnym prezentem ma szanse się okazać Anna Starmer Jak dobierać kolory, dzięki której prościej przyjdzie mu załapanie, co należy wykonać, żeby zaoszczędzić oczekiwany kolor, którego w tym momencie nie ma w zestawie (nietypowe metody nauki z tą książką).

Książki mogą być niesamowicie ciekawe Nawet te książki, które mają posłużyć do nauki mają okazję być fajne oraz niesamowite, mają okazję sprawić, iż dziecko z większą ochotą będzie przystępowało do przyswajania świata oraz pozyskiwania coraz to nowszej wiedzy. To wyłącznie od nas zależy, czy będziemy go do tego zachęcać, nabywając te najfajniejsze książki.
2014/05/06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.