Prawidłowy rozwój swojego malucha to w XXI wieku podstawa! Zatroszcz się o to sama!

Są tacy rodzice, którzy niewątpliwie mocno przesadzają. Czyli na przykład podsyłają swoje dziecko na zbyt dużą ilość różnego rodzaju zajęć, co powoduje, że dziecko jest przemęczone. W końcu tylko szkoła i odrabianie prac domowych zajmują wiele życia! A należy jeszcze dodać angielski, basen, pianino, itp. Zatem najbardziej znacząca porada dla każdego z rodziców: w żadnym wypadku nie można przesadzać ze zbyt dużymi wymaganiami wobec własnego dziecka, bo potem mogą być niemałe kłopoty.
Jeżeli piłkarz zbyt dużo trenuje, po jakimś czasie miewa wiele momentów całkowitego zwątpienia, a do tego jest dużo bardziej podatny na wypalenie i kontuzje. Z dzieciakami nie jest tak samo, ale mocno podobnie. Chociaż oczywiście wielce ambitne dziecko to skarb!

Inne artykuły

Szukamy oszczędności na akcesoriach typowo dziecięcych

Napisał: KEEN
Co łączy niemalże wszystkie nowoczesne i bogate państwa na naszym świecie? Na pewno bardzo duży spadek ilości urodzin dzieciaczków. Dlaczego demografia jest aktualnie na słabym poziomie? Pewnie przyczyn jest od zatrzęsienia, jednakowoż głównie chodzi o finanse. Choć oczywiście kwestie mentalne również są warte zaznajomienia się. Jednakże w przypadku owego artykułu warto bardziej się skupić na finansach.


Zabawka dla niemowlaka
Napisał: Liz
Źródło: http://www.flickr.com
Już od małego należy zadbać o trochę bardziej ponadprzeciętny rozwój pociechy, np. wiele dają maty edukacyjne (więcej), które powodują, że dziecko (pełna analiza) ma możliwość doskonale się bawić, jednocześnie będzie niejako zwiększać własny intelekt. Można śmiało powiedzieć, iż dzieciństwo jest najbardziej znaczące - jeżeli rodziciele podchodzą odpowiednio do kwestii wychowywania własnego dziecka, w sumie sprawiają, że nawet typowe dziecko, bez ogromnego ilorazu inteligencji, będzie o wiele szybciej się rozwijać. A kto nie chce mieć bardzo mądrego dziecka? - przeczytaj więcej tutaj o zabawkach dla niemowląt

Wielce mylą się również takie osoby, które myślą, iż najlepszym rozwiązaniem jest najzwyczajniej w świecie zostawienie swojego dziecka, to znaczy oczywiście bez jakichś patologii, lecz w zasadzie niemała liczba rodziców nie dba o pobudzanie inteligencji swojej pociechy. Tak naprawdę to łatwe do wytłumaczenia: przecież wszystkiego dzieci będą mogły dowiedzieć się od nauczycieli w szkole. Jednakowoż trudno jednoznacznie powiedzieć, iż to dobra postawa. Jeżeli bez najmniejszego bólu dziecko będzie miało możliwość zwiększyć swoje możliwości intelektualne, w sumie niby dlaczego mielibyśmy zrezygnować z tego? W szczególności, że w końcu dziecko (zobacz http://fsa.edu.pl/) potem nam za to bardzo podziękuje.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.