Prawidłowy rozwój swojego malucha to w XXI wieku podstawa! Zatroszcz się o to sama!

Są tacy rodzice, którzy niewątpliwie mocno przesadzają. Czyli na przykład podsyłają swoje dziecko na zbyt dużą ilość różnego rodzaju zajęć, co powoduje, że dziecko jest przemęczone. W końcu tylko szkoła i odrabianie prac domowych zajmują wiele życia! A należy jeszcze dodać angielski, basen, pianino, itp. Zatem najbardziej znacząca porada dla każdego z rodziców: w żadnym wypadku nie można przesadzać ze zbyt dużymi wymaganiami wobec własnego dziecka, bo potem mogą być niemałe kłopoty.
Jeżeli piłkarz zbyt dużo trenuje, po jakimś czasie miewa wiele momentów całkowitego zwątpienia, a do tego jest dużo bardziej podatny na wypalenie i kontuzje. Z dzieciakami nie jest tak samo, ale mocno podobnie. Chociaż oczywiście wielce ambitne dziecko to skarb!

Inne artykuły

Furby jako hit na rynku

Zabawka Furby
Napisał: Michael Bentley
Źródło: http://www.flickr.com
Czym odróżnia się zabawka Furby, pytają zaciekawieni rodzice? Jej możliwości są wręcz bezgraniczne, więc tak bardzo podoba się maluchom. Najczęściej można też przyłapać rodzica na zabawie Furbym. Różnych cech charakteru zabawka nabiera w trakcie jej użytkowania, dlatego właściwe podejście może ukształtować to, jaka się stanie. Niesamowite właściwości Furbiego to nie jedyna zaleta atut tej interaktywnej maskotki. Jej ukształtowana z naszą pomocą osobowość może zaowocować piękną, obopólną przyjaźnią na długo.


Zabawka dla niemowlaka
Napisał: Liz
Źródło: http://www.flickr.com
Już od małego należy zadbać o trochę bardziej ponadprzeciętny rozwój pociechy, np. wiele dają maty edukacyjne (więcej), które powodują, że dziecko ma możliwość doskonale się bawić, jednocześnie będzie niejako zwiększać własny intelekt.

Zainteresował Cię niniejszy tekst? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik - to niezwykle użyteczna oferta (www.tort-artystyczny.pl/kursy-cukiernicze-online/), która również będzie warta Twojego zainteresowania!

Można śmiało powiedzieć, iż dzieciństwo jest najbardziej znaczące - jeżeli rodziciele podchodzą odpowiednio do kwestii wychowywania własnego dziecka, w sumie sprawiają, że nawet typowe dziecko, bez ogromnego ilorazu inteligencji, będzie o wiele szybciej się rozwijać. A kto nie chce mieć bardzo mądrego dziecka? - przeczytaj więcej tutaj o zabawkach dla niemowląt

Wielce mylą się również takie osoby, które myślą, iż najlepszym rozwiązaniem jest najzwyczajniej w świecie zostawienie swojego dziecka, to znaczy oczywiście bez jakichś patologii, lecz w zasadzie niemała liczba rodziców nie dba o pobudzanie inteligencji swojej pociechy. Tak naprawdę to łatwe do wytłumaczenia: przecież wszystkiego dzieci będą mogły dowiedzieć się od nauczycieli w szkole. Jednakowoż trudno jednoznacznie powiedzieć, iż to dobra postawa. Jeżeli bez najmniejszego bólu dziecko będzie miało możliwość zwiększyć swoje możliwości intelektualne, w sumie niby dlaczego mielibyśmy zrezygnować z tego? W szczególności, że w końcu dziecko potem nam za to bardzo podziękuje.

Jeśli rodzic nie potrafi zachować poprawnego dystansu, czyli będzie wywierać zbyt wielki dystans do swojej pociechy, powinien szybko się opamiętać, bo w sumie jeszcze może sprawić, że dziecko niejako nabierze dużego wstrętu do uczenia się!
2022/08/05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.