Przygotowujemy się na przyjście maluszka

Na tę chwilę czekamy całe nasze życie. Narodziny dzidziusia to doniosłe wydarzenie. Nareszcie, po przedłużających się kilku miesiącach wyczekiwania, nasz maluszek pojawia się na świecie. I nagle, wraz z jego przeraźliwym płaczem, zdajemy sobie sprawę, że nasze obecne bytowanie nigdy nie będzie już takie samo. Staliśmy się odpowiedzialni za swoje dziecko. Czujemy ogromną radość, pomieszaną z wielkim strachem.

Tak naprawdę, te wszystkie myśli i niepewność będą z nami już do końca. Nic z tym nie zrobimy. Aczkolwiek na przyjście dziecka należy się przyszykować również w bardziej materialny sposób. To również mrozi nam krew w żyłach, tym bardziej jeżeli to nasze pierwsze dzieciątko. Ilość rzeczy, które potrzebuje ten mały człowieczek, jest nie do pomyślenia.

Stąd też warto zrobić sobiekompletną listę już podczas ciąży. Unikniemy tym sposobem kupowania za pięć dwunasta. Takie zakupy kosztują wiele stresu, a także bywają nieprzemyślane. Lepiej zrobić to wcześniej i mieć z tym święty spokój, kiedy już noworodek zacznie rządzić naszym światem.

Sen niemowlaka
Napisał: Kat Jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Kołyska, czy wózek to przedmioty niezbędne, nikt temu nie zaprzeczy. Można nabyć je nowe albo też z drugiej ręki, które bardzo często są w równie dobrym stanie, ale dużo tańsze. Zatem jeżeli mamy taką możliwość, warto z niej skorzystać. A jeśli mówimy już na temat łóżeczka, równie istotnym przedmiotem jest pościele dziecięce. Przy jej wyborze nie kierujmy się ceną, ale jakością. Najlepiej, aby była z materiału przyjemnego w dotyku, nie wywołała uczulenia, a także posiadała wszelkie atesty. To bardzo ważne, ponieważ mięciutka skóra naszego malucha ma z nią kontakt.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.