Paul McCartney powiedział kiedyś, że klasyczny
rock będzie trwał wiecznie.
I nie ma z całą pewnością osoby, która się z tą myślą nie zgodzi. Fakt,
muzyka rockowa cały czas wprowadza nowe brzmienia, a powstające
utwory mają „inne nuty” od swych starszych kolegów.

Źródło: http://www.morguefile.com/
Dzisiejszy Radiohead, a stary, dobry Zeppelin to zupełne przeciwieństwa . Jednak ich korzenie cały czas pozostają te same. Dzięki temu muzyka rockowa jest muzyką i wnuków i ...dziadków. Rodzice również cały czas pozostają wierni zespołom swej młodości. Lata 80. i 90. to grunge i rock alternatywny. To utwory tych gatunków muzycznych były najczęściej grane w radiu. Nirvany słuchali wszyscy, a Kurt Cobain zyskał miano „przedstawiciela nowego pokolenia” z którym utożsamiała się większość nastolatków.
W
szkole pociechy uczą się konkretnych zajęć, uzyskują określoną wiedzę, jednak powinniśmy pamiętać o tym, że może stać się tak, że zainteresują się czymś innym, o czym w szkole się nie opowiada, a wtedy na nas, na rodzicach będzie ciążyła odpowiedzialność, by ułatwić im dostęp do tej wiedzy oraz równocześnie, by powodować, żeby pragnęły mocniej rozwijać swoje zainteresowania.
Niesamowita melodia, jednocześnie radosna i ponura a także tekst, w którym mało kto potrafił doszukać się sensu – taka właśnie była Nirvana . Utwory te, pokazywały emocje Kurta – jego rozterki, gniew, wściekłość i... poczucie humoru. Każda z tych emocji była emocjami młodych ludzi kochających jego twórczość. Dlatego, wielkim zaskoczeniem okazała się samobójcza śmierć Cobaina, a co za tym idzie rozwiązanie zespołu. Po jego śmierci popularność zespołu sięgnęła zenitu. Niestety, na
koncert grupy Nirvana nie mamy co liczyć, jednak dla większości ludzi to nadal nr 1 w świecie rocka.