Rock, styl, który nigdy się nie znudzi

Paul McCartney powiedział kiedyś, że klasyczny rock będzie trwał wiecznie.
I nie ma z całą pewnością osoby, która się z tą myślą nie zgodzi. Fakt, muzyka rockowa cały czas wprowadza nowe brzmienia, a powstające utwory mają „inne nuty” od swych starszych kolegów.
koncert
Źródło: http://www.morguefile.com/
Dzisiejszy Radiohead, a stary, dobry Zeppelin to zupełne przeciwieństwa . Jednak ich korzenie cały czas pozostają te same. Dzięki temu muzyka rockowa jest muzyką i wnuków i ...dziadków. Rodzice również cały czas pozostają wierni zespołom swej młodości. Lata 80. i 90. to grunge i rock alternatywny. To utwory tych gatunków muzycznych były najczęściej grane w radiu. Nirvany słuchali wszyscy, a Kurt Cobain zyskał miano „przedstawiciela nowego pokolenia” z którym utożsamiała się większość nastolatków.

Inne artykuły

O przepisach i szkoleniach z zakresu BHP

szkolenie BHP
Napisał: Hatters Wrestling
Źródło: http://www.flickr.com
Rekrutant, który zaczyna pracować w konkretnej spółce jest zobligowany mieć na względzie to, że będzie musiał przebrnąć przez specjalne szkolenia w temacie bezpieczeństwa i higieny pracy. W ten sposób także zagwarantuje sobie to, iż będzie idealnie orientować się we wszystkim, co jest powiązane z jego obowiązkami w rzeczy samej w tym obranym zakresie.


Niesamowita melodia, jednocześnie radosna i ponura a także tekst, w którym mało kto potrafił doszukać się sensu – taka właśnie była Nirvana (http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=nirvana). Utwory te, pokazywały emocje Kurta – jego rozterki, gniew, wściekłość i... poczucie humoru. Każda z tych emocji była emocjami młodych ludzi kochających jego twórczość. Dlatego, wielkim zaskoczeniem okazała się samobójcza śmierć Cobaina, a co za tym idzie rozwiązanie zespołu. Po jego śmierci popularność zespołu sięgnęła zenitu. Niestety, na koncert grupy Nirvana nie mamy co liczyć, jednak dla większości ludzi to nadal nr 1 w świecie rocka.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.