Zabawki edukacyjne wspomagające rozwój Twojego dziecka.

Większość z nas rozczula widok małych, bawiących się kotków. Porusza nas ten widok. Z ekscytacją spoglądamy na ich zabawę z kłębkiem wełny. Jednak nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że ” beztroskie ” harce są tak naprawdę ćwiczeniami, przygotowującymi zwierzątka do dorosłego życia. Bo to właśnie te sprawności wyuczone podczas zabawy będą w przyszłości decydować o życiu zwierzęcia a także jego pozycji w stadzie. Z jakiego powodu, tak wielu rodziców nie wykorzystuje naturalnej ciekawości dzieci, aby podarować im w odpowiednim momencie przygotowanie o otaczającym świecie? Przecież dzieci już od najmłodszych lat zgłaszają swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Szukając zabawek dla swoich maluszków uwzględnijmy, że wbrew pozorom podejmujemy decyzję o ich umiejętnościach w przyszłości.
zabawki
Napisał: Nomadic Lass
Źródło: http://www.flickr.com
Dziecko , które spędza całe dnie przed telewizorem czy komputerem nie będzie miało ochoty na uczestnictwo i wykazanie się w dorosłym świecie. Zamiast nauki lub uprawiania sportu zdecyduje się na grę komputerową. Dlatego dajmy pozwolenie młodym konstruktorom i badaczom na twórczy bałagan w postaci klocków na dywanie (zabawki ruchowe na Zabawa klockami rozwija wyobraźnię przestrzenną i może być nadzwyczajnie emocjonująca, szczególnie jeśli, budowla oczaruje dorosłych. Zabawki edukacyjne mają za zadanie pomóc naszym dzieciom w doświadczaniu świata: dźwięków, barw, w doskonaleniu zdolności manualnych, wyobraźni i kreatywności. Miejmy pewność, że zabawki, których jedynym najważniejszym atutem jest to, iż są ładne za dzień lub wylądują w pudełku z niechcianymi zabawkami. Namawiamy więc do sięgania po zabawki edukacyjne. Na co zwrócić uwagę przy ich kupnie? (zobacz gry planszowe)

Inne artykuły

W jaki sposób bawić, lecz również edukować swoje dziecko?

zabawka
Napisał: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Nie chciałbym niczego za bardzo sugerować, lecz bardzo często rodzice nie zwracają odpowiedniej uwagi na rozwój mózgu własnego dziecka. W końcu jeśli pragniemy, aby nasze dziecko było mądre, w żadnym wypadku nie miało problemów w życiu, w żadnym razie nie możemy wychodzić z takiego założenia, że tak czy siak dziecko da sobie radę. Oczywiście są te tematy, na które definitywnie każdy rodzic powinien zwrócić uwagę. Pozwól w takim razie, iż pomogę Tobie z tym wszystkim.


Nie jest to trudne. Zadajmy sobie pytanie, w ciągu jakiego czasu nie znudzimy się nią, czego dzięki niej będziemy w stanie się nauczyć. Posłuchajmy głosu swego serca i rozumu. Okażmy zaufanie intelektowi dziecka, które chcemy obdarować. Nie zapominajmy, że z małego Antosia lubiącego klocki w przyszłości wyrośnie Antoni, który będzie architektem, a Zosia z wypiekami na policzkach prowadząca „bardzo ważne doświadczenia” być może zostanie laureatką nagrody Nobla w dziedzinie chemii.
2018/07/12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.