Zabawki edukacyjne wspomagające rozwój Twojego dziecka.

Większość z nas rozczula widok małych, bawiących się kotków. Porusza nas ten widok. Z ekscytacją spoglądamy na ich zabawę z kłębkiem wełny. Jednak nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że ” beztroskie ” harce są tak naprawdę ćwiczeniami, przygotowującymi zwierzątka do dorosłego życia. Bo to właśnie te sprawności wyuczone podczas zabawy będą w przyszłości decydować o życiu zwierzęcia a także jego pozycji w stadzie. Z jakiego powodu, tak wielu rodziców nie wykorzystuje naturalnej ciekawości dzieci, aby podarować im w odpowiednim momencie przygotowanie o otaczającym świecie? Przecież dzieci już od najmłodszych lat zgłaszają swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Szukając zabawek dla swoich maluszków uwzględnijmy, że wbrew pozorom podejmujemy decyzję o ich umiejętnościach w przyszłości.
zabawki
Napisał: Nomadic Lass
Źródło: http://www.flickr.com
Dziecko , które spędza całe dnie przed telewizorem czy komputerem nie będzie miało ochoty na uczestnictwo i wykazanie się w dorosłym świecie. Zamiast nauki lub uprawiania sportu zdecyduje się na grę komputerową. Dlatego dajmy pozwolenie młodym konstruktorom i badaczom na twórczy bałagan w postaci klocków na dywanie (zabawki ruchowe na eduleon.pl). Zabawa klockami rozwija wyobraźnię przestrzenną i może być nadzwyczajnie emocjonująca, szczególnie jeśli, budowla oczaruje dorosłych. Zabawki edukacyjne mają za zadanie pomóc naszym dzieciom w doświadczaniu świata: dźwięków, barw, w doskonaleniu zdolności manualnych, wyobraźni i kreatywności. Miejmy pewność, że zabawki, których jedynym najważniejszym atutem jest to, iż są ładne za dzień lub wylądują w pudełku z niechcianymi zabawkami. Namawiamy więc do sięgania po zabawki edukacyjne. Na co zwrócić uwagę przy ich kupnie? (zobacz gry planszowe)

Inne artykuły

Interesujące zabawki

Klocki lego w Legolandzie
Napisał: http://pixabay.com
Źródło: http://pixabay.com
W procesie wychowywana dzieci bez wątpienia najważniejszą rolę odgrywa opieka i przykład rodziców. Oprócz tego ważne są jednak także aspekty inne, takie jak miejsce zamieszkania i zapewnione tam warunki, jak również rozmaite akcesoria, które przydają się rodzicom najmłodszych pociech. Niezwykle ważne są przykładowo rozmaite akcesoria kosmetyczne i pielęgnacyjne, zwłaszcza w pierwszych chwilach życia pociechy.


Nie jest to trudne. Zadajmy sobie pytanie, w ciągu jakiego czasu nie znudzimy się nią, czego dzięki niej będziemy w stanie się nauczyć. Posłuchajmy głosu swego serca i rozumu. Okażmy zaufanie intelektowi dziecka, które chcemy obdarować. Nie zapominajmy, że z małego Antosia lubiącego klocki w przyszłości wyrośnie Antoni, który będzie architektem, a Zosia z wypiekami na policzkach prowadząca „bardzo ważne doświadczenia” być może zostanie laureatką nagrody Nobla w dziedzinie chemii.
2014/02/03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.