Zabawki edukacyjne wspomagające rozwój Twojego dziecka.

Większość z nas rozczula widok małych, bawiących się kotków. Porusza nas ten widok. Z ekscytacją spoglądamy na ich zabawę z kłębkiem wełny. Jednak nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że ” beztroskie ” harce są tak naprawdę ćwiczeniami, przygotowującymi zwierzątka do dorosłego życia. Bo to właśnie te sprawności wyuczone podczas zabawy będą w przyszłości decydować o życiu zwierzęcia a także jego pozycji w stadzie. Z jakiego powodu, tak wielu rodziców nie wykorzystuje naturalnej ciekawości dzieci, aby podarować im w odpowiednim momencie przygotowanie o otaczającym świecie? Przecież dzieci już od najmłodszych lat zgłaszają swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Szukając zabawek dla swoich maluszków uwzględnijmy, że wbrew pozorom podejmujemy decyzję o ich umiejętnościach w przyszłości.
zabawki
Napisał: Nomadic Lass
Źródło: http://www.flickr.com
Dziecko , które spędza całe dnie przed telewizorem czy komputerem nie będzie miało ochoty na uczestnictwo i wykazanie się w dorosłym świecie. Zamiast nauki lub uprawiania sportu zdecyduje się na grę komputerową. Dlatego dajmy pozwolenie młodym konstruktorom i badaczom na twórczy bałagan w postaci klocków na dywanie (zabawki ruchowe na eduleon.pl). Zabawa klockami rozwija wyobraźnię przestrzenną i może być nadzwyczajnie emocjonująca, szczególnie jeśli, budowla oczaruje dorosłych. Zabawki edukacyjne mają za zadanie pomóc naszym dzieciom w doświadczaniu świata: dźwięków, barw, w doskonaleniu zdolności manualnych, wyobraźni i kreatywności. Miejmy pewność, że zabawki, których jedynym najważniejszym atutem jest to, iż są ładne za dzień lub wylądują w pudełku z niechcianymi zabawkami. Namawiamy więc do sięgania po zabawki edukacyjne. Na co zwrócić uwagę przy ich kupnie? (zobacz gry planszowe)

Inne artykuły

Jakie zabawki są właściwe dla Twojego malucha na danym stopniu jego rozwoju?

Zabawka Fisher Price
Napisał: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Pewnym jest, iż nie istnieje rodzic, który nie słyszałby o firmie stworzonej z myślą o dzieciach. Są nadzwyczajnie kolorowe, podsycające ciekawość naszego malucha i zbudowane tak, aby ułatwiały i pobudzały rozwój dziecka, doskonaliły jego zdolności manualne i aby bezpośrednio przynosiły mu wielką uciechę.


Nie jest to trudne. Zadajmy sobie pytanie, w ciągu jakiego czasu nie znudzimy się nią, czego dzięki niej będziemy w stanie się nauczyć. Posłuchajmy głosu swego serca i rozumu. Okażmy zaufanie intelektowi dziecka, które chcemy obdarować. Nie zapominajmy, że z małego Antosia lubiącego klocki w przyszłości wyrośnie Antoni, który będzie architektem, a Zosia z wypiekami na policzkach prowadząca „bardzo ważne doświadczenia” być może zostanie laureatką nagrody Nobla w dziedzinie chemii.
2014/02/03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.