Zabawki edukacyjne przeznaczone dla naszych maluchów - krótka charakterystyka i przykłady

Nasze pociechy spędzają na zabawie bardzo dużo czasu. Jak dziecko jest małe potrzebuje nie tylko naszego zaangażowania ale też permanentnej uwagi podczas zabawy. Z czasem, gdy maluchy dorosną, należy zachęcać je do samodzielnej zabawy. Warto zadbać o to, by zabawki, które będą im do tego służyć były jak najlepiej dobrane. Są to bowiem nie tylko przedmioty, które mają za zadanie zapewnić im rozrywkę. Zabawki odgrywają niezmiernie istotną rolę w rozwijaniu zdolności motorycznych, a także kształtowaniu osobowości dziecka. Za ich pomocą nasze maluchy poznają otaczający je świat.
zabawki interaktywne:
Jak wybrać odpowiednie zabawki dla naszego dziecka? Przede wszystkim warto dobrać przedmioty do zabawy do wieku dziecka. Żeby pełniła dobrze taką funkcję powinna być stosownie dobrana do wieku. Dzieci w zależności od wieku, potrzebują rozwijać różne sprawności. Naturalnie dzieciaczki do 3 lat mają zupełnie inne potrzeby , niż dzieci w wieku przedszkolnym.

zabawki lego
Napisał: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Większe dzieci mają już jakąś wiedzę na temat otaczającego je świata. Mogą same podejmować decyzję przy zakupie zabawek, decydując się na takie, które najbardziej im się podobają. Warto jednak pokierować nieco małym konsumentem i nie kupować zabawek, które w ogóle nie są rozwijające, tylko zasugerować dziecku puzzle (więcej: ) lub klocki LEGO.

Aby zgłębić wiedzę na opisywany temat obejrzyj stronę (https://www.kidsjoy.pl/komplety-dresy), która posiada ciekawe dane na przedstawiany temat - trzeba tylko kliknąć.

Są to rzeczy, które uczą koncentracji, a także porównywania kształtów, dostrzegania zależności pomiędzy elementami. Zabawki edukacyjne tego typu doskonale przygotowują dzieci do nauki w szkole.

Inne artykuły

Klocki lego - zabawki dla naszych pociech, które w kółko będą radować

Świąteczne lego
Napisał: Brian Neudorff
Źródło: http://www.flickr.com
Od bardzo długiego czasu klocki lego są bardzo popularną formą rozrywki. Każdy za dzieciaka chciał mieć klocki lego i wiele czasu dzieci spędzały na układaniu tych klocków. Dziś klocki lego są nadal produkowane i ciągle powstają nowe serie z różnymi historiami. Pojawiły się na przykład klocki lego chima. Te klocki są stworzone z myślą o wszystkich dzieciach, tych młodszych i tych starszych, chłopcach i dziewczynkach. Klocki lego chima pozwalają się świetnie bawić wszystkim maluchom.


Dla bardzo małych dzieciaczków, które mają problemy jeszcze z samodzielnym chodzeniem najlepszą zabawą będzie mata edukacyjna. To specjalna mata, wykonana z miękkiego materiału, na której znajdują się dodatkowe elementy do zabawy. Są to na przykład gryzaczki i kolorowe maskotki, którymi maluch może się nacieszyć. Maty edukacyjne są wyjątkowo popularne, nie są drogie, a są wygodne, mobilne i pozwalają zająć uwagę malucha przez dłuższy czas.

Dla dzieci w wieku około roku idealnym rozwiązaniem mogą się okazać zabawki interaktywne. Takie zabawki są tak zaprojektowane, żeby móc stymulować kształtowanie się malucha w różnych sferach, na przykład sensorycznej, ale także emocjonalnej. Wysokiej jakości i właściwie zaprojektowana zabawka uwzględnia bowiem to, na jakim etapie rozwoju jest dziecko w danej chwili.
2018/12/13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.