Zabawki edukacyjne przeznaczone dla naszych maluchów - krótka charakterystyka i przykłady

Nasze pociechy spędzają na zabawie bardzo dużo czasu. Jak dziecko jest małe potrzebuje nie tylko naszego zaangażowania ale też permanentnej uwagi podczas zabawy. Z czasem, gdy maluchy dorosną, należy zachęcać je do samodzielnej zabawy. Warto zadbać o to, by zabawki, które będą im do tego służyć były jak najlepiej dobrane. Są to bowiem nie tylko przedmioty, które mają za zadanie zapewnić im rozrywkę. Zabawki odgrywają niezmiernie istotną rolę w rozwijaniu zdolności motorycznych, a także kształtowaniu osobowości dziecka. Za ich pomocą nasze maluchy poznają otaczający je świat.
zabawki interaktywne: http://nodik.pl/zabawki-interaktywne-c-54.html
Jak wybrać odpowiednie zabawki dla naszego dziecka? Przede wszystkim warto dobrać przedmioty do zabawy do wieku dziecka. Żeby pełniła dobrze taką funkcję powinna być stosownie dobrana do wieku. Dzieci w zależności od wieku, potrzebują rozwijać różne sprawności. Naturalnie dzieciaczki do 3 lat mają zupełnie inne potrzeby , niż dzieci w wieku przedszkolnym.

zabawki lego
Napisał: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Większe dzieci mają już jakąś wiedzę na temat otaczającego je świata. Mogą same podejmować decyzję przy zakupie zabawek, decydując się na takie, które najbardziej im się podobają. Warto jednak pokierować nieco małym konsumentem i nie kupować zabawek, które w ogóle nie są rozwijające, tylko zasugerować dziecku puzzle (więcej: http://nodik.pl/zabawki-gry-i-puzzle-c-40.html) lub klocki LEGO. Są to rzeczy, które uczą koncentracji, a także porównywania kształtów, dostrzegania zależności pomiędzy elementami. Zabawki edukacyjne tego typu doskonale przygotowują dzieci do nauki w szkole.

Inne artykuły

Klocki lego - gwarancja udanej zabawy

Klocki Lego
Napisał: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Wszyscy wiemy, że jeśli dziecko lubi jakąś bajkę to ochoczo sięga po gry z bohaterami owej bajki. Zastanawiający natomiast jest fakt, że powstają ciągle kolekcje gadżetów związanych z filmami, których staż jest już dość długi. Mimo to na świecie nadal jest wielu fanów tych filmowych hitów i co najważniejsze wiele elementów z kinowych produkcji wpisało się w świecie ikon kultury na stałe. Dzięki temu zapewne klocki lego gwiezdne wojny są, były i na sto procent będą jednymi z najczęściej wybieranych zestawów lego.


Dla bardzo małych dzieciaczków, które mają problemy jeszcze z samodzielnym chodzeniem najlepszą zabawą będzie mata edukacyjna (zobacz również muzyczna mata edukacyjna). To specjalna mata, wykonana z miękkiego materiału, na której znajdują się dodatkowe elementy do zabawy. Są to na przykład gryzaczki i kolorowe maskotki, którymi maluch może się nacieszyć. Maty edukacyjne są wyjątkowo popularne, nie są drogie, a są wygodne, mobilne i pozwalają zająć uwagę malucha przez dłuższy czas.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.