Zalety niepublicznych przedszkoli i żłobków

Kiedy szukamy żłobka lub przedszkola dla naszego malucha usiłujemy sprawdzić wszystko, co tylko możliwe. Rozmawiamy z dyrektorem, nauczycielami, przyglądamy się kuchni, wypytujemy o posiłki. Naturalnie, spora część rodziców nie ma szans na miejsce dla malucha w przedszkolu czy żłobku publicznym. Dobrze jest wtedy sprawdzić ofertę niepublicznych placówek.Co proponują placówki niepubliczne
Obecnie, odkąd zamykane są publiczne placówki, prywatne przedszkola można wyszukać w każdym mieście. Oczywiście, im większe miasto, tym bardziej zróżnicowana oferta. Dla przykładu, jeśli idzie o prywatne żłobki Warszawa ma mnóstwo do zaproponowania. Możemy bez trudu wyszukać placówkę, która będzie spełniała wszystkie nasze oczekiwania. Niewielkie grupy, fachowa opieka, pyszne jedzenie, ponad to zajęcia dodatkowe - wszystko to możemy zapewnić swojemu maluszkowi gdy zapiszemy je do właściwego żłobka - żłobek.

Tak samo jest z przedszkolami. Nawet jeżeli dziecko ma dwoje rodziców pracujących na etatach, czasem nie ma możliwości, by dostało miejsce w przedszkolu. Wówczas wyjściem są niepubliczne placówki. W ostatnich latach opłaty za przedszkole prywatne są porównywalne lub minimalnie wyższe niż za przedszkole (meble przedszkolne) publiczne. Jeżeli podliczymy wszystkie opłaty za dodatkowe zajęcia, to w zasadzie nie dostrzeżemy dużej różnicy. A prywatne placówki często mają ciekawszą ofertę, większy wachlarz zajęć do wyboru, lepiej wykwalifikowanych opiekunów.

Inne artykuły

Jeśli jesteś młodym wychowawcą w przedszkolu, lub posiadasz dziecko, które uczęszcza do placówki edukacyjnej, powinieneś zasięgnąć trochę wiedzy na temat Mikołajek.

mikołaj w przedszkolu
Źródło: flickr.com
Gdy nadchodzi czas bożonarodzeniowy, ogromną wesołość z oczekiwania i szykowania do świętowania czują małe dzieci. W takim okresie piszą listę życzeń do św. Mikołaja, mają nadzieję na wór prezentów, a ich najpoważniejszym powodem do niepokoju jest to, czy zapracowały i były posłuszne przez cały rok. Ważnym wydarzeniem jest Mikołaj w przedszkolu.


Jak wybrać najlepszą placówkę
Oczywiście tak jak w wypadku żłobków i tu duże miejscowości mają lepszą ofertę. Jeżeli chodzi o przedszkole niepubliczne Warszawa ma takiego typu placówkę prawie na każdej ulicy. Powodem takiego namnażania się niepublicznych przedszkoli są coraz większe wymagania rodziców i likwidowanie kolejnych miejsc w publicznych placówkach.

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się wybrać przedszkole publiczne czy niepubliczne, pamiętajmy by sprawdzić opinie na jego temat. Istotne jest podejście nauczycieli do dzieci, tryb prowadzenia zajęć, ilość czasu spędzanego na placu zabaw i mnóstwo innych. Duży nacisk połóżmy na bezpieczeństwo. Dopytajmy czy aby na pewno placówka zadbała o zabezpieczenie wszelkich miejsc, do których małe dzieci nie powinny mieć dostępu. Jeśli będziemy przekonani do swojego wyboru i zadowoleni, to i nasze dziecko w przedszkolu będzie się dobrze czuło. A to najistotniejsze.
Napisał: k.s.
2018/03/22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.