Zalety niepublicznych przedszkoli i żłobków

Kiedy szukamy żłobka lub przedszkola dla naszego malucha usiłujemy sprawdzić wszystko, co tylko możliwe. Rozmawiamy z dyrektorem, nauczycielami, przyglądamy się kuchni, wypytujemy o posiłki. Naturalnie, spora część rodziców nie ma szans na miejsce dla malucha w przedszkolu czy żłobku publicznym. Dobrze jest wtedy sprawdzić ofertę niepublicznych placówek.Co proponują placówki niepubliczne
Obecnie, odkąd zamykane są publiczne placówki, prywatne przedszkola można wyszukać w każdym mieście. Oczywiście, im większe miasto, tym bardziej zróżnicowana oferta. Dla przykładu, jeśli idzie o prywatne żłobki Warszawa ma mnóstwo do zaproponowania. Możemy bez trudu wyszukać placówkę, która będzie spełniała wszystkie nasze oczekiwania. Niewielkie grupy, fachowa opieka, pyszne jedzenie, ponad to zajęcia dodatkowe - wszystko to możemy zapewnić swojemu maluszkowi gdy zapiszemy je do właściwego żłobka.

Tak samo jest z przedszkolami. Nawet jeżeli dziecko ma dwoje rodziców pracujących na etatach, czasem nie ma możliwości, by dostało miejsce w przedszkolu. Wówczas wyjściem są niepubliczne placówki. W ostatnich latach opłaty za przedszkole prywatne są porównywalne lub Scootive - hulajnogi wyczynowe minimalnie wyższe niż za przedszkole publiczne. Jeżeli podliczymy wszystkie opłaty za dodatkowe zajęcia, to w zasadzie nie dostrzeżemy dużej różnicy. A prywatne placówki często mają ciekawszą ofertę, większy wachlarz zajęć do wyboru, lepiej wykwalifikowanych opiekunów.

Inne artykuły

Czy powinno się wysłać dziecko do przedszkoli?

nauczyciel w przedszkolu
Napisał: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie jesteśmy świadkami wybitnie zażartej dyskusji, która toczy się wobec wieku szkolnego naszych pociech. Wiele rodziców bowiem bez wątpliwości nie chęć posłać swoich dzieci do przedszkola. W tym miejscu wskazane jest wspomnieć, że temat ten bez wątpienia jest pełen różnorakich niedomówień, w związku z tym też koniecznie trzeba wyjaśnić wszelkie zawiłości, które bezpośrednio go dotyczą. Idąc dalej tym tropem myślenia, bardzo znaczące jest istotne uświadomienie wszystkim rodzicom, co przedszkole jest w stanie w wielu przypadkach zaoferować naszym dzieciom.


Jak wybrać najlepszą placówkę
Oczywiście tak jak w wypadku żłobków i tu duże miejscowości mają lepszą ofertę. Jeżeli chodzi o przedszkole niepubliczne Warszawa ma takiego typu placówkę prawie na każdej ulicy. Powodem takiego namnażania się niepublicznych przedszkoli są coraz większe wymagania rodziców i likwidowanie kolejnych miejsc w publicznych placówkach.

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się wybrać przedszkole publiczne czy niepubliczne, pamiętajmy by sprawdzić opinie na jego temat. Istotne jest podejście nauczycieli do dzieci, tryb prowadzenia zajęć, ilość czasu spędzanego na placu zabaw i mnóstwo innych.

Gdy przeczytasz publikowany tekst, to również zafascynuje Cię niezła strona, która posiada podobne informacje na to zagadnienie, więc kliknij tutaj.

Duży nacisk połóżmy na bezpieczeństwo. Dopytajmy czy aby na pewno placówka zadbała o zabezpieczenie wszelkich miejsc, do których małe dzieci nie powinny mieć dostępu. Jeśli będziemy przekonani do swojego wyboru i zadowoleni, to i nasze dziecko w przedszkolu będzie się dobrze czuło. A to najistotniejsze.
Napisał: k.s.
2021/09/03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.