Zalety niepublicznych przedszkoli i żłobków

Kiedy szukamy żłobka lub przedszkola dla naszego malucha usiłujemy sprawdzić wszystko, co tylko możliwe. Rozmawiamy z dyrektorem, nauczycielami, przyglądamy się kuchni, wypytujemy o posiłki. Naturalnie, spora część rodziców nie ma szans na miejsce dla malucha w przedszkolu czy żłobku publicznym. Dobrze jest wtedy sprawdzić ofertę niepublicznych placówek.Co proponują placówki niepubliczne
Obecnie, odkąd zamykane są publiczne placówki, prywatne przedszkola można wyszukać w każdym mieście. Oczywiście, im większe miasto, tym bardziej zróżnicowana oferta. Dla przykładu, jeśli idzie o prywatne żłobki Warszawa ma mnóstwo do zaproponowania. Możemy bez trudu wyszukać placówkę, która będzie spełniała wszystkie nasze oczekiwania. Niewielkie grupy, fachowa opieka, pyszne jedzenie, ponad to zajęcia dodatkowe - wszystko to możemy zapewnić swojemu maluszkowi gdy zapiszemy je do właściwego żłobka - żłobek.

Tak samo jest z przedszkolami. Nawet jeżeli dziecko ma dwoje rodziców pracujących na etatach, czasem nie ma możliwości, by dostało miejsce w przedszkolu. Wówczas wyjściem są niepubliczne placówki. W ostatnich latach opłaty za przedszkole prywatne są porównywalne lub minimalnie wyższe niż za przedszkole (meble przedszkolne) publiczne. Jeżeli podliczymy wszystkie opłaty za dodatkowe zajęcia, to w zasadzie nie dostrzeżemy dużej różnicy. A prywatne placówki często mają ciekawszą ofertę, większy wachlarz zajęć do wyboru, lepiej wykwalifikowanych opiekunów.

Inne artykuły

Czy powinno się wysłać dziecko do przedszkoli?

nauczyciel w przedszkolu
Napisał: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie jesteśmy świadkami bardzo zażartej dyskusji, która toczy się wobec wieku szkolnego naszych pociech. Wiele rodziców bowiem bezsprzecznie nie chęć posłać swoich dzieci do przedszkola. W tym miejscu warto wspomnieć, że temat ten bez wątpienia jest pełen różnorakich niedomówień, w związku z tym też obligatoryjnie trzeba wyjaśnić wszelkie zawiłości, które bezpośrednio go dotyczą. Idąc dalej tym tropem myślenia, niezwykle istotne jest istotne uświadomienie wszystkim rodzicom, co przedszkole jest w stanie w wielu przypadkach zaoferować naszym dzieciom.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.