Apteczka samochodowa
Źródło: czarmed.pl

Co zrobić, jeżeli chcemy być lepiej przygotowani do udzielania pierwszej pomocy?

W polskich szkołach - podstawowych, gimnazjach, zawodówkach albo liceach nadal za mało miejsca poświęca się na naukę pierwszej pomocy. Czyli jeśli chcielibyśmy, aby sporo większa ilość naszych rodaków wiedziała w jaki sposób ratować żywot innych, na pewno powinniśmy wywierać dużo większy nacisk na efektywną edukację. Odnośnie tego ludzie w naszym kraju nie powinni miewać żadnych wątpliwości. Jeśli edukacja, zatem wpajanie ważnej wiedzy młodej części społeczeństwa, nie będzie cechowała się odpowiednim poziomem, nie powinniśmy nigdy oczekiwać cudów!
Napisał: Warsztaty Kultury Filia Centrum

Często ludzie, również niestety Polacy, w zupełności deprecjonują rangę historii

Nierzadko ludzie, także na nieszczęście Polacy, najzupełniej pomniejszają znaczenie historii. Trudno tak naprawdę niektórym ludziom się przesadnie dziwić, bo jeśli całkowicie nie interesują się historią, mają święte prawo właśnie tak mówić. Jednakże w żadnym wypadku nie można zaakceptować takowej postawy! Zatem: co zrobić, aby historia wśród ludzi była bardziej popularna?
przedszkole
Napisał: Wim Hanenberg.
Źródło: DuPont

Zakładajmy bezpieczne przedszkola

W związku z szalejącym kryzysem i zwiększającym się bezrobociem, co raz więcej osób decyduje się na założenie swojej firmy. Choć w tych niepewnych czasach bardzo trudno jest się wybić i utrzymać na rynku, świeżo upieczeni przedsiębiorcy zamierzają podjąć to ryzyko, niż bezczynnie oczekiwać na pracę marzeń. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Pracując na swój rachunek, lepiej przykładamy się do codziennych zadań oraz udzielamy im dużo więcej zaangażowania, niż w wypadku pracowania w obcej korporacji.
Technologie w biznesie
Napisał: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

Dlaczego naprawdę warto skończyć studia informatyczne?

Są branże, które niejako się zwijają - weźmy chociażby pod uwagę szewca, lecz są także takie profesje, których przedstawiciele niemalże na 100% nie powinni obawiać się o własną przyszłość. Np. informatycy! Zatem sensownie myślący młody osobnik, który póki co nie posiada planów na przyszłe lata, bez cienia wątpliwości powinien wiedzieć, że prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest zostanie informatykiem. Chociaż oczywiście nie tym, który jest zatrudniony w sklepie bądź jako belfer w szkole. To akurat średnio się opłaca. Ale już przykładowo bardzo dobry programista ma możliwość nieźle zarobić!
Tablica szkolna
Napisał: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

Dopasowane do dzisiejszych czasów wyposażenie edukacyjne dla szkół

W obecnych czasach szeroko rozumiana nowoczesność wkracza już właściwie we wszystkie dziedziny naszego codziennego życia, niejednokrotnie zmieniając je wręcz nie do poznania. Jest to jednak rewelacyjna wiadomość, gdyż dzięki czemuś takiemu nasze życie codzienne staje się po prostu łatwiejsze, a wielu ludzi może znacznie skuteczniej wykonywać swoją pracę. Trzeba jednocześnie zwrócić uwagę na to, że owe nowoczesne rozwiązania są niesamowicie pomocne przy szeroko rozumianej edukacji, ponieważ właśnie za ich pomocą możliwe jest o wiele skuteczniejsze wpajanie wiedzy wszystkim uczniom.
Sala wykładowa, klasa
Napisał: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Gdzie w naszym kraju warto studiować dziennikarstwo?

W kolejnych miejscowościach Polski istnieje wiele docenianych kierunków studiów. Młodzież czy dorośli kierują się nie jedynie modą oraz zapotrzebowaniem na dzisiejszym rynku, biorąc pod uwagę wykształcenie, lecz również własnymi zainteresowaniami. Studia podyplomowe Kraków oferuje na wysokim poziomie. Rewelacyjnie dopracowana propozycja dydaktyczna wzbudza zainteresowanie wśród przyszłych studentów. Doceniane jest szczególnie stałe poszerzanie możliwości.
Sala wykładowa, klasa
Napisał: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Z jakich powodów warto studiować?

Cieszy, że rośnie wśród Polaków ilość ludzi mających dobre wykształcenie. Choć dosyć często krytykuje się nieco jakość edukacji, to tak naprawdę można rzec jedno - niemal każdy absolwent studiów wyższych, jeżeli oczywiście ma trochę oleju w głowie i chęci do działania, może być prawdziwym skarbem dla pracodawców.
zajęcia szkolne
Napisał: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com

Szkoła dialogu – spotkanie z kulturą

Wybór dobrej szkoły w Polsce nie bywa kwestią łatwą. W dużej ilości szkół zajmujących się tego edukacją łatwo popaść w dezorientacje. Czy lepiej iść na zwykłej szkoły, a może wybrać interesującą opcję, jaką jest szkoła dialogu? Wiele zależy tutaj od indywidualnych potrzeb studenta,jak i od jego własnych predyspozycji. Niezależnie od danych zainteresowań należy jednak zainteresować się ciekawą przygodą, jaką jest poznawanie odmiennych kultur, które coraz wyraźniej nam towarzyszą.
karmienie dzieci
Napisał: Tzuhsun Hsu
Źródło: http://www.flickr.com

Rzeczy wspomagające odchować dziecko

Pojawienie się na świecie młodego członka rodziny, to oczywiście ogromne przeżycie. Przymiarki do przywitania w rodzinie malucha rozpoczynają się już na kilka tygodni naprzód. Młodzi rodzice rozmyślają nad imieniem dla potomka, martwią się o to, czy urodzi się zdrowe oraz czy dadzą radę obowiązkom rodzicielskim. Ale równie ważne powinno być dla nich dopilnowanie tego, by maluszkowi już od pierwszych chwil życia nie zbywało niczego.

Zalety niepublicznych przedszkoli i żłobków

Kiedy poszukujemy żłobka lub przedszkola dla naszego malucha chcemy sprawdzić wszystko, co tylko możliwe. Umawiamy się na rozmowy z dyrektorem, opiekunami, przyglądamy się kuchni, wypytujemy o żywienie. Oczywiście, duża grupa rodziców nie ma szans na miejsce dla malucha w przedszkolu czy żłobku publicznym. Dobrze jest wtedy przejrzeć ofertę niepublicznych placówek.
1 2 3 4 5
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.