Rynek szkoleniowy

Na rynku szkoleniowym możemy znaleźć w dzisiejszych czasach sporą ilość ciekawych rozwiązań dla biznesu. Dość popularną ostatnio tematyką szkoleń jest szkolenie 5s. Szkolenie to zostało tak nazwane od początkowych liter słów, jakie określają najważniejsze reguły, którymi kieruje się ta metoda.


Przykładowo na początku będzie trzeba usunąć wszelkie rzeczy, jakie mają możliwość przeszkadzać nam w pracy. Rzeczy takie okleja się najczęściej czerwonymi kartkami. Po tym umieszcza się wszystko w jednym miejscu, gdzie określa sięich wartość podczas pracy. Jest to selekcja. Kolejny etap to systematyka. Tutaj należy umieścić przedmioty w taki sposób, żeby można było z nich korzystać, jednak tylko na tyle, ile potrzebujemy aby skutecznie pracować. Umiejscowienie ich musi być klarowne żeby nie tracić czasu na szukanie jakiegoś przedmiotu. Lokalizacja jest porządnie opisana.
szkolenie
Napisał: Waag Society
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeci ważny element całej układanki to sprzątanie. Dzięki regularnemu sprzątania mamy możliwość nie tylko czuć się przyjemnie w pracy ale w głównej mierze mamy możliwość szanować naszą pracę. Kolejnym krokiem jest standaryzacja. Chodzi tutaj o utrwalenie wszystkich zasad, jakie wcześniej wdrożyliśmy w życie. Należy tutaj więc opisać każdą regułę, zrobić odpowiednie formularze, harmonogramy, listy kontrolne itp.

Ten tekst posiada niesamowicie ciekawą treść, lecz odwiedź serwis www (https://www.tuv.com/poland/pl/iso-50001-system-zarz%C4%85dzania-energi%C4%85.html), który posiada analogiczne informacje. Także na pewno będą niezwykle ciekawe.

Na samym końcu całego przedsięwzięcia umiejscowiona została samodyscyplina. Należy na tym etapie cały czas dbać o to, aby pracownicy pragnął utrzymać wszelkie wypracowane metody.

Do tego wdraża się szereg reguł, których należy przestrzegać, żeby osiągnąć jak najwyższe rezultaty - więcej informacji na . Można więc powiedzieć, że początkowe trzy elementy tej techniki wdrażają cały system po czym w czwartym etapie oraz w ostatnim etapie próbuje się utrwalić całą technikę. Za pomocą tej techniki mamy możliwość uniknąć niebezpieczeństwo pojawienia się niewłaściwych działań w trakcie pracy. Oprócz tego stosowanie z tych metod przyczyni się do tego, że działania każdego pracownika staną się bardziej efektywne i bardziej skuteczne.
Redukcja kosztów, o wiele wyższe rezultaty oraz większe poczucie bezpieczeństwa w w firmie to jedynie pierwsze skutki wdrożenia metody 5s. Dobre szkolenia z zakresu 5s kierowane są zwykle zarówno do personelu jak i do kadry zarządzającej. Koszty będą niższe, a praca lepsza.
2022/01/13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.