Warto poznać żydowską kulturę

Sporo rozprawia się rzecz jasna o polskich szkołach, ponieważ to przede wszystkim do nich należą nasze maluchy.
Coraz częściej opowiada się też o szkołach angielskich, gdzie wszystkie zajęcia są wykładane właśnie w tym języku, a chodzi tu głównie o jego rzetelniejszą naukę, tak by w przyszłości sporo bieglej się nim posługiwać, a co się z tym wiąże, żeby też mieć znaczniejsze możliwości na wyszukanie fajnej oraz interesującej pracy.Szkoła Żydowska we Wrocławiu też funkcjonuje Mimo wszystko tak rzeczywiście stosunkowo mało ludzi wie, że istnieje szkoła Żydowska we Wrocławiu. Otwarta w 1997 roku przez wybitnego działacza żydowskiego Jerzego Kichlera razem z rabinami i fundacją, raduje się w tym momencie sporym zaciekawieniem.
zdjęcie
Napisał: Marian Schmidt
Źródło: Marian Schmidt
Początkowo znajdowała się w mieszkaniu, następnie dokupiono jeszcze następne piętro, w pewnym czasie uczniów było tak dużo, iż zostali oni przeniesieni do budynku w którym kiedyś też mieściła się niepubliczna szkoła podstawowa wrocław - przedsiębiorstwa:-> sprawdź to koniecznie - żydowska podstawowa. Teraz szkoła ta własną placówkę ma w starej willi należącej do dwóch braci architektów, którzy są żydowskiego pochodzenia.

Inne artykuły

Zainteresowania nie zawsze idą równo z edukacją

W szkole dzieci uczą się konkretnych przedmiotów, zdobywają określoną wiedzę, mimo wszystko należy pamiętać o tym, iż może stać się tak, że zainteresują się czymś kolejnym, o czym w szkole się nie opowiada, a wtenczas na nas, na opiekunach będzie ciążyła odpowiedzialność, aby uprościć im dostęp do tej wiedzy oraz równocześnie, aby spowodować, aby chciały mocniej rozwijać swoje zaciekawienia.


Sama wiedza to nie wszystko Poza ogólną wiedzą, jaką dzieci głównie zdobywają w szkole, tu przykłada się też duży nacisk na wrażliwość oraz talent. Są one rozwijane, do każdego żaka podchodzi się indywidualnie oraz jeżeli tylko ma on jakieś trudności z przerabianym przedmiotem czy z późniejszym rozwijaniem swoich umiejętności, to zawsze może liczyć na wiedzę ze strony oddanych pedagogów. Koniecznie trzeba pamiętać, że szkoła prywatna w Warszawie (sprawdź propozycję) przekazuje wartości zgodnie ze swoją nazwą, która w języku żydowskim oznacza „pokój wam” - zobacz więcej na etzchaim.pl.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.