Mądrość ludzka nie zna granic. To bardzo dobrze, iż jesteśmy w stanie korzystać z jej dobrodziejstw

Nasza mądrość nie zna granic, jej najważniejsze i najistotniejsze dzieła można poznać w wielu częściach naszego świata. Najczęściej odszukamy je w księgarniach i bibliotekach zlokalizowanych na całym świecie, ale także w architekturze, jaka ukrywa w sobie coś więcej niż tylko materiał, które budują dany za tym stoi, twórca, geniusz, książce. Sama się nie napisała, ktoś musiał znaleźć inspirację, aby pokazać nam wiedzę, z której dzisiaj korzystamy. Dzięki temu zachowaliśmy dziedzictwo naszej kultury, a to sprawia, iż jesteśmy nieco bardziej wartościowi.
kolekcja książek
Napisał: Jack at Wikipedia
Źródło: http://www.flickr.com
Widać naszą wartość na każdym kroku, z tego też powodu, że możemy używać naszej kultury. Co by było, gdyby nie było takiej opcji? Przypuszczalnie, byśmy byli na niższym poziomie ewolucji, ponieważ idee i odkrycia, które są nam przekazywane od razu po narodzinach, byłyby dla nas obce. Dopiero ktoś musiałby znaleźć ten sposób, jednak za naszego życia mogłoby to być zbyt nowoczesne. To pokazuje nam tylko, jak ważne jest dziedzictwo kultury dla nas. Warto przeczytać: ciekawostki zobaczysz tu.

Bo pojawiamy się na świecie jako „tabula rasa”, lecz to nie jest do końca prawda. Oczywiście, my, jako inny byt możemy być tak zdefiniowani, ale jako całość (razem z naszą kulturą, ze społeczeństwem), zaczynamy coś.

Nie ociągaj się - naciśnij hiperłącze (https://projuniorcamp.pl/) i raduj się stworzonymi tam kolejnymi artykułami. Na pewno pogłębią one Twą wiedzę na ów temat.

Ma to swoje cienie i blaski. Dobre, bo od razu jesteśmy akceptowani, należymy do pewnej grupy, więc łatwiej nam jest, mamy pomoc, wsparcie, wiemy, jak działać w naszej rzeczywistości. Rodzi to też jednak inne, złe wydarzenia. Jeśli ktoś się rodzi na terenie konfliktu i przypadkiem trafia w ręce wroga to może nawet stracić życie.


Inne artykuły

Zaproszenia ślubne to bardzo ważny detal w przygotowaniach do wielkiego dnia.

Zaproszenie na ślub
Napisał: Aneta Garbowska
Źródło: abcslubu.pl
Zaproszenia ślubne to niesamowicie istotny detal w przygotowaniach do najpiękniejszego dnia. Te idealne powinny być nie tylko gustowne i zachowane w znakomitym smaku, ale również powinny przedstawiać charakter Młodej Pary. Dużo drukarni doskonale rozumie nastawienia i wymagania swoich Klientów i chętnie wychodzi im naprzeciw.

Taki człowiek bowiem nie jest traktowany, jako „tabula rasa”, a jako wróg, jako członek obozu wroga. Jak więc widać, istnienie w danej kulturze, w danym społeczeństwie to wielkie zalety, wielka radość, że posiada się swój dom, swoją należność. Z drugiej zaś strony może rodzić to wielkie problemy, z którymi ciężko sobie poradzić. To raczej bolączka dość powszechna w niektórych regionach świata. Miejmy nadzieję, że nastanie kiedyś taki dzień, że każdy człowiek będzie mógł czuć się swobodnie tym, kim jest, w jakiej kulturze wyrasta i jakie ma przekonania. Istotne, by cały czas powiększać swoją wiedzę, także kulturową oraz językową. To - - przyda się na dobry początek.
2024/03/17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.