Halloween - noc rozrywek przed dniem zadumy. Skąd tak rzeczywiście wywodzi się ten zwyczaj?

W noc przed Wszystkimi Świętymi, śmierćtraktuje się z przymrużeniem oka. 31 października to, wykreowane dzięki amerykańskim filmom, Halloween. Dokładnie w USA celebruje się najhuczniej to święto, a zostałoono tak wykreowane, iż inne kraje w podobny sposób zaczęły zapożyczać tę tradycję. Rytuał ten nie jest jeszcze w Polsce tak popularny jak inne święta zza Oceanu, np. Walentynki.

Poszukaj odpowiedzi
Napisał: Marisa
Źródło: http://www.flickr.com
Ale poplecznicy obchodzenia Halloween są coraz bardziej widoczni - w szczególności w większych miastach. Halloween przywędrowało do nas w latach 90-tych, natomiast nie zadomowiło się na tyle, ażeby doczekać się polskiej nazwy. Święto upaja się dużą wziętością nie tylko w USA, ale też w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Irlandii. W tych państwach Halloween ustępuje jedynie świętom Bożego Narodzenia. To właśnie Irlandczycy przywieźli obyczaje Halloween do USA. Wyprowadzają się one z celtyckiego rytuału Samhain. W dniach pożegnania lata jak również powitania zimy Celtowie wspominali umarłych.

Inne artykuły

Darmowe szkolenia – czy ich wybór jest szeroki i w jaki sposób ich dzisiaj szukać?

szkolenie
Napisał: Lifescience Resources Hawaii
Źródło: http://www.flickr.com
Rozwijanie posiadanych kwalifikacji zawodowych ma dzisiaj priorytetowe znaczenie. To właśnie w ten sposób można mieć szansę na odszukanie ciekawej pracy, która zagwarantuje również źródło utrzymania. Oferta szkoleń jest rzeczywiście bardzo bogata. Co jednakże można zrobić, jeśli nie ma się środków na zakupienie miejsca na kursie? Korzystać z bezpłatnych inicjatyw, które są czasami organizowane na rynku. Jak ich poszukiwać?


biała dynia na halloween
Napisał: pinterest.com
Źródło: pinterest.com
Dobre duchy zapraszano do domów, złe zrażano. To rzecz jasna tu doszukuje się początków przebierania się w Halloween.

Pragniesz poznać inne podobne pomocne wskazówki? Jeśli tak, to zobacz tutaj terapia biofeedback, a na pewno nie odczujesz zawodu.

Najbardziej popularną zabawą związaną z Halloween jest "cukierek albo psikus". Poprzebierane, w kostiumy na halloween, np. wampirów, czarownic, kościotrupów i duchów, dzieci chodzą po okolicy i biją do drzwi domów. Jeśli nie uzyskają słodyczy karzą gospodarzy kawałem. Tego typu zabawy na halloween są przez każdego lokatora odbierane z wyrazami przyjaźni, w żaden sposób nie można się dopatrzyć w nich nic niedobrego. Zwyczaje połączone z Halloween przypominają polskie Andrzejki. Pora nocna Halloween ma odpowiedzieć na zapytanie jaki będzie nadciągający rok.

Czyżby komentarze ze strony (http://www.magicplay.pl/?495,pl_hypernova) były aż tak ciekawe, że masz ochotę stworzyć swój? Zachęcamy Cię do tego. Będzie to dla nas ogromna pomoc.


Do zrozumienia przyszłości służą wróżby. Stosuje się do nich spodki, jabłka pływające w wodzie (wyciąga się je uzębieniem, nietknięte wróżą pomyślność) i świeczki (przeskakuje się przez nie; te które nie zgasną to szczęśliwe miesiące w przyszłym roku). Symbolem Halloween została wydrążona dynia. Przycina się w niej zarys oczu i ust, a do wnętrza wstawia świeczkę. Taka dynia w ciemnościach przypomina oblicze zjawy. Wydrążone dynie ukazują się w oknach mieszkań i na podwórkach. W podobny sposób ona jak i kostiumy na halloween jak również zabawy na halloween są niebywale ważne przy świętowaniu tego rytuału.
2021/09/08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.