Halloween - noc rozrywek przed dniem zadumy. Skąd tak rzeczywiście wywodzi się ten zwyczaj?

W noc przed Wszystkimi Świętymi, śmierćtraktuje się z przymrużeniem oka. 31 października to, wykreowane dzięki amerykańskim filmom, Halloween. Dokładnie w USA celebruje się najhuczniej to święto, a zostałoono tak wykreowane, iż inne kraje w podobny sposób zaczęły zapożyczać tę tradycję. Rytuał ten nie jest jeszcze w Polsce tak popularny jak inne święta zza Oceanu, np. Walentynki.

Poszukaj odpowiedzi
Napisał: Marisa
Źródło: http://www.flickr.com
Ale poplecznicy obchodzenia Halloween są coraz bardziej widoczni - w szczególności w większych miastach. Halloween przywędrowało do nas w latach 90-tych, natomiast nie zadomowiło się na tyle, ażeby doczekać się polskiej nazwy. Święto upaja się dużą wziętością nie tylko w USA, ale też w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Irlandii. W tych państwach Halloween ustępuje jedynie świętom Bożego Narodzenia. To właśnie Irlandczycy przywieźli obyczaje Halloween do USA. Wyprowadzają się one z celtyckiego rytuału Samhain. W dniach pożegnania lata jak również powitania zimy Celtowie wspominali umarłych.

Inne artykuły

Klocki edukacyjne pozwalają łączyć edukację z rozrywką

samochodzik
Napisał: Anders Eriksson
Źródło: http://www.flickr.com
W aktualnych czasach, dzięki znakomicie rozwiniętej technologii, ukazuje się znacznie więcej rozmaitych produktów, które umożliwiają lepiej wykonywać różne czynności. Tak samo jest w przypadku zabawek. Wykonawcy zabawek stosują aktualnie dużo większą liczbę elementów aktualnej technologii, dzięki czemu wytwarzane są konkretne rodzaje zabawek, pozwalające nie tylko się doskonale bawić, ale też i doskonalić własne umiejętności.


biała dynia na halloween
Napisał: pinterest.com
Źródło: pinterest.com
Dobre duchy zapraszano do domów, złe zrażano. To rzecz jasna tu doszukuje się początków przebierania się w Halloween. Najbardziej popularną zabawą związaną z Halloween jest "cukierek albo psikus". Poprzebierane, w kostiumy na halloween, np. wampirów, czarownic, kościotrupów i duchów, dzieci chodzą po okolicy i biją do drzwi domów. Jeśli nie uzyskają słodyczy karzą gospodarzy kawałem. Tego typu zabawy na halloween są przez każdego lokatora odbierane z wyrazami przyjaźni, w żaden sposób nie można się dopatrzyć w nich nic niedobrego. Zwyczaje połączone z Halloween przypominają polskie Andrzejki. Pora nocna Halloween ma odpowiedzieć na zapytanie jaki będzie nadciągający rok.

Do zrozumienia przyszłości służą wróżby. Stosuje się do nich spodki, jabłka pływające w wodzie (wyciąga się je uzębieniem, nietknięte wróżą pomyślność) i świeczki (przeskakuje się przez nie; te które nie zgasną to szczęśliwe miesiące w przyszłym roku). Symbolem Halloween została wydrążona dynia. Przycina się w niej zarys oczu i ust, a do wnętrza wstawia świeczkę. Taka dynia w ciemnościach przypomina oblicze zjawy. Wydrążone dynie ukazują się w oknach mieszkań i na podwórkach.

Jeśli musisz poznać prezentowaną problematykę dokładniej, kliknij ten link, gdyż odnajdziesz więcej porad w witrynie (https://kickicstore.pl/pl/kocyki-dla-niemowlat), którą Ci proponujemy.

W podobny sposób ona jak i kostiumy na halloween jak również zabawy na halloween są niebywale ważne przy świętowaniu tego rytuału.
2021/05/04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.