Czym jest ocena okresowa?

Od wielu lat pracownicy podlegają sprawdzaniu. Niegdyś wykorzystywano na ten cel rygorystyczne zasady, a praca wykonywana była pod ostrym dozorem przełożonych. Teraz, aby dowiedzieć się na ile dobrze pracujemy opracowane zostały różnorakie techniki oceny. Ocena (zerknij na ocenie pracownika - https://www.behavio.pl/) pracownicza pomoże menagerowi dokonać właściwej selekcji, ale również pochwalić liderów i odpowiednio ich motywować.


Inne artykuły

Przeprowadzanie szkoleń dla kadry menadżerskiej to istotny element przewagi konkurencyjnej korporacji

Sala konferencyjna
Napisał: l4red0
Źródło: http://www.sxc.hu
Żaden menadżer nie zostałby nim, gdyby nie liczne umiejętności, równie ważne, co
wiedza specjalistyczna.Przedstawiciele kadry zarządzającej muszą także być odpowiedzialni, a także mieć umiejętność przewidywania. Menadżerem to osoba w przedsiębiorstwie, która podejmuje ważne decyzje, jak również do jej obowiązków należy planowanie oraz organizowanie, motywowanie.

Na przełomie minionych lat powstało kilka szczególnych kierunków, jakie pozwalają na właściwą ocenę, a wśród nich różne wskaźniki. Te są komponowane od razu w danym przedsiębiorstwie. Bierze się albowiem pod uwagę jej określone zapotrzebowania oraz oczekiwania. Oceny okresowe pracowników zezwalają oczywiście na poprawę sytuacji w firmie (więcej - http://www.elevatosoftware.com/). Rozróżnia się kilka rodzajów ocen takiego typu a wśród nich powszechnie wykorzystywaną jest ocena 360 stopni. Dzięki niej ocena pracownika weryfikowana jest poprzez wywiady nie tylko z badanym podwładnym, ale też jego otoczeniem zawodowym. Tutaj przede wszystkim sięga się po wypowiedzi menagerów, współpracowników czy nawet klientów, z jakimi podwładny współpracował.

dwoje ludzi na korytarzu
Napisał: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
Wśród najpopularniejszych a zarazem tych najlepszych metod mieści się technika, a tak naprawdę ocena 360 stopni. Polega ona na badaniu całego otoczenia pracownika i tym sposobem robiona jest jego analiza. Ten rodzaj sprawdzania zalicza się do najbardziej neutralnych, ponieważ nagromadzone informacje pochodzą nie tylko od samego kontrolowanego, ale też jego partnerów, kolegów, i nawet klientów, z jakimi miał styczność. Badanie to dostarcza więc dużo wskazówek odnośnie możliwości ocenianego i pozwala bardziej go zmotywować znając fakty na jego temat z jednostek zewnętrznych. Koledzy mają możliwość wypowiedzieć się na temat badanego dając informacje na temat jego konkretnych zachowań w pracy, sam oceniany, z kolei ma możliwość swojej samooceny, co także pomaga mu zrekompensować własne ewentualne błędy w działaniu.

Napisał: materiały prasowe
Sama ocena 360 stopni (http://elevatosoftware.com/pl/oceny,74,p,97) wpływa również na zaspokajanie oczekiwań współpracowników i całej organizacji, ponieważ szacuje postępy działań i daje ilustrację wszelakich niedociągnięć. To zdaje się być istotą kluczową do zarządzania zdrowego, mocnego oraz sprawnego zespołu. Wyszukanie luk pomoże bardziej zmobilizować grupę i sprawić, iż będą wielce zaangażowani oraz zżyci z firmą.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.