książki
Napisał: Pleuntje
Źródło: http://www.flickr.com

Proces wytwarzania książki

Książka jest elementem codzienności wielu ludzi. W obecnych czasach coraz częściej standardowa książka wypierana jest przez bardziej nowoczesne elementy. Pojawiła się również książka w wersji elektronicznej, która do jakiegoś stopnia zastąpiła już jej standardową, drukowaną postać. Skala tego procesu nie jest jednak tak szeroka, jak dowodzą niektórzy. Także obecnie jest wiele osób, dla których niezastąpioną wartość prezentuje książka na papierze, która jest namacalnym nośnikiem. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, jak złożonym procesem jest wyprodukowanie tradycyjnej książki.
książki i audiobooki
Napisał: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Gatunki literackie dostępne w formie audiobooka

W dzisiejszych czasach coraz popularniejsze stają się książki w formie elektronicznej.

Gatunki literackie dostępne w formie audiobooka

Praktycznie wszystkie liczące się wydawnictwa mają je w swej ofercie. Możemy nabyć je we wszystkich możliwych formatach i na różnych nośnikach. Jednym z bardziej dostępnych są audiobooki.
W formie audiobooków możemy zdobyć książki wszelkich gatunków literackich a także podręczniki.
antykwariat
Napisał: ideowl
Źródło: http://www.flickr.com

Mądrość ludzka nie zna granic. To bardzo dobrze, iż jesteśmy w stanie korzystać z jej dobrodziejstw

Mądrość człowieka jest nieograniczona, jej najistotniejsze dzieła można spotkać w wielu zakątkach naszego świata. Najczęściej odszukamy je w księgarniach i bibliotekach rozproszonych po całym świecie, ale także w architekturze, która chowa w sobie coś więcej niż materiały, które budują dany budynek.Człowiek za tym stoi, twórca, geniusz, tak samo, jak w książce. Sama się nie napisała, ktoś musiał znaleźć inspirację, żeby przedstawić nam wiedzę, z której dzisiaj korzystamy. Dzięki temu zostało zachowane dziedzictwo naszej kultury, to sprawia, że jesteśmy bardziej wartościowymi ludźmi.
narzędzia pracy nauczyciela i jabłko
Napisał: Matthew
Źródło: http://www.flickr.com

Znamy książki, które edukują i takie, które umilają czas

Trzeba wydawać sobie sprawę z tego, że są takie książki, które mają nas czegoś nauczyć oraz przeważnie patrzymy do nich w momencie nauki szkolnej, a są to podręczniki. Robimy to mniej lub bardziej chętnie, na co z pewnością wpływ ma głównie nasze zainteresowanie. Lecz są też oraz takie książki, które powinny nam uprzyjemnić czas oraz po które przeważnie sięgamy samodzielnie, z własnej oraz nie przymuszonej woli.
Samochód
Napisał: Land Rover MENA
Źródło: http://www.flickr.com

Podręcznik do nauki jazdy okazuje się być zawsze zapewniany na kursie

Podręcznik do nauki jazdy musi okazać się wciąż aktualizowany

Musimy przekonać się jakie obecnie obowiązują przepisy jeśli idzie o poprowadzenie wozu i kiedy się one zmieniły.
półka z książkami
Napisał: Antonio Tajuelo
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesna literatura młodzieżowa

Dość powszechnie zwykło się uważać, że czytelnictwo stoi aktualnie na dość niskim poziomie, i praktycznie mała część ludzi wciąż uważa się za fanów najróżniejszych książek. Fakt, ten sposób na spędzanie wolnego czasu w ciągu ostatnich lat stracił nieco swojej popularności, ale w dalszym ciągu wielu ludzi kocha tego typu rzeczy, a dodatkowo sam rynek wydawniczy ma się bardzo dobrze i praktycznie co roku ukazuje się na nim wiele nowych pozycji.
półka z książkami
Napisał: Antonio Tajuelo
Źródło: http://www.flickr.com

W jakim miejscu zamawiać pozycje książkowe o tematyce naukowej?

Chyba każdy, kto tylko studiuje na jakimkolwiek trochę trudniejszym już kierunku przy którym trzeba dosłownie cały czas poszerzać swą wiedzę na własną rękę ma świadomość tego, jak dużo najróżniejszych kłopotów sprawia niekiedy dostęp do niezbędnych przy tym książek naukowych. Równocześnie jednak jest to bardzo ważna sprawa, bowiem pomimo tego, że aktualnie dysponujemy już dostępami do internetu, to jednak wielu rzeczy można dowiedzieć się tylko z odpowiednich pozycji naukowych.
audiobooki
Napisał: Dave Crosby
Źródło: http://www.flickr.com

Ciut z sentymentem na temat nowoczesności

Nowoczesne technologie zdominowały nasze życie. Często bezwiednie korzystamy z dobrodziejstw współczesnych wynalazków. Tak samo instynktownie jak onegdaj postępowali nasi ojcowie czy dziadowie, korzystając z wiedzy zawartej w domowych kajetach, zawierających tajny przepisy wytwarzania zakwasu. Drobnych napraw nauczał ojciec, tajemnice pichcenia zdradzała babcia albo matka. Tak było jeszcze przed ćwierć wiekiem.
Słownik
Napisał: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Należy sięgać do zróżnicowanych źródeł

W jednym podręczniku zawarte są określone zagadnienia, a w kolejnym zapisane jest coś zupełnie innego, albo dzieje się tak, że konkretne zagadnienia są dużo bardziej wyjaśnione. Dlatego jeżeli pragniemy pogłębiać swoją wiedzę na dany temat powinniśmy się wspierać przeróżnymi książkami oraz podręcznikami, ponieważ wyłącznie wówczas będziemy mieli szanse sobie wyrobić różnoraki punkt patrzenia na określone sprawy.

Zainteresowania nie zawsze idą równo z edukacją

W szkole dzieci uczą się konkretnych przedmiotów, zdobywają określoną wiedzę, mimo wszystko należy pamiętać o tym, iż może stać się tak, że zainteresują się czymś kolejnym, o czym w szkole się nie opowiada, a wtenczas na nas, na opiekunach będzie ciążyła odpowiedzialność, aby uprościć im dostęp do tej wiedzy oraz równocześnie, aby spowodować, aby chciały mocniej rozwijać swoje zaciekawienia.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.