antykwariat
Napisał: ideowl
Źródło: http://www.flickr.com

Mądrość ludzka nie zna granic. To bardzo dobrze, iż jesteśmy w stanie korzystać z jej dobrodziejstw

Nasza mądrość nie zna granic, jej najważniejsze dzieła spotkać możemy w wielu częściach świata. Najczęściej odnajdziemy je w księgarniach i bibliotekach rozproszonych po całym świecie, ale również w architekturze, jaka ukrywa w sobie coś więcej niż surowiec, dane budowle zostały postawione.Człowiek za tym stoi, twórca, geniusz, identycznie jak w przypadku książki. Sama się nie napisała, ktoś musiał poświęcić swój czas, żeby zaprezentować nam wiedzę, z której dzisiaj korzystamy. Dzięki temu zostało zachowane dziedzictwo naszej kultury, to sprawia, iż jesteśmy nieco bardziej wartościowi.
książki
Napisał: Pleuntje
Źródło: http://www.flickr.com

Proces wytwarzania książki

Książka jest elementem życia codziennego wielu osób. Aktualnie często standardowa książka wypierana jest przez innowacyjne urządzenia. Pojawiła się także książka w wersji elektronicznej, która do jakiegoś stopnia zastąpiła już jej standardową, drukowaną formę. Skala tego zjawiska nie jest jednak tak duża, jak dowodzą niektóre osoby. Nawet aktualnie jest wielu ludzi, dla których najważniejszą wartością jest książka na papierze, która jest namacalnym nośnikiem. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, jak złożonym procesem jest wytwarzanie tradycyjnej książki.
książki i audiobooki
Napisał: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Gatunki literackie dostępne w formie audiobooka

W dzisiejszych czasach coraz popularniejsze są książki w formie elektronicznej.

Gatunki literackie dostępne w formie audiobooka

Praktycznie wszystkie liczące się wydawnictwa mają je w swojej ofercie. Możemy nabyć je w różnych formatach i na wielorakich nośnikach. Jednym z najbardziej najwygodniejszych w użyciu są audiobooki.
W formie audiobooków kupimy książki wielu gatunków literackich a także podręczniki.
narzędzia pracy nauczyciela i jabłko
Napisał: Matthew
Źródło: http://www.flickr.com

Znamy książki, które edukują i takie, które umilają czas

Warto wydawać sobie sprawę z tego, iż istnieją takie książki, które powinny nas czegoś nauczyć oraz przeważnie spoglądamy do nich w czasie edukacji szkolnej, a są to podręczniki. Robimy to mniej lub bardziej radośnie, na co na pewno wpływ ma głównie nasze zaciekawienie. Ale są też oraz takie książki, które mają nam umilić czas i po które przeważnie sięgamy samodzielnie, z swojej oraz nie zmuszonej woli.
biblioteka miejska
Napisał: jef1947
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zamykajmy się w jednym gatunku lektur

Im więcej gatunków książek ze sobą zmieszamy, tym większa jest gwarancja, iż nasza wiedza będzie szeroka oraz iż równocześnie będziemy potrafili sobie zaradzić w każdej dziedzinie naszego życia. Dlatego im mocniej zróżnicowane książki znajdą się na naszej półce, tym mniejsza jest możliwość na to, że będziemy się nudzić oraz że nie będziemy wiedzieli po co sięgnąć.
półka z książkami
Napisał: Antonio Tajuelo
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesna literatura młodzieżowa

Bardzo powszechnie uważa się, że czytelnictwo stoi obecnie na dość niskim poziomie, i właściwie niewielka część ludzi nadal uważa się za fanów czytania książek. Co prawda ten sposób spędzania wolnego czasu w ostatnich latach stracił odrobinę swojej popularności, ale nadal wielu ludzi kocha tego typu rzeczy, a równocześnie sam rynek wydawniczy ma się bardzo dobrze i właściwie co roku ukazuje się na nim sporo nowych pozycji.
Sprzęt fotograficzny
Napisał: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Chcesz robić dobre zdjęcia?

Zrobić zdjęcie potrafi większość z nas, ale tylko nielicznym udaje się zrobić zdjęcie dobre. Podstawowe rady dla potencjalnego fotografa?

Nie demonizujmy gierek konsolowych

Fajnie, że w ogóle polskie dzieciaki mają aktualnie tak dużo ciekawych sposobów spędzania wolnego czasu. Chociaż gry ps2, generalnie spędzanie wolnych chwil przed konsolą bądź komputerem niesie za sobą nieco zagrożeń, ale o tym potem trochę się wspomni. Na początek napiszmy tak naprawdę z jakich powodów w żadnym przypadku nie należy ciągle piekielnie stereotypowo podchodzić do świata gier!
tibetan mastiff
Napisał: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com

Psy stróżujące - najlepsze rasy

Zakup rasowego psa większość ludzi traktuje bardzo serio. Zwłaszcza dlatego, że jest to całkiem spory wydatek. Z tego powodu rasowy pies nierzadko jest czymś więcej niż tylko przyjacielem swojego właściciela. Drogi pies, tak samo jak drogi samochód potwierdza styl życia swojego właściciela.
Słownik
Napisał: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Należy sięgać do zróżnicowanych źródeł

W jednym podręczniku umieszczone są określone zagadnienia, a w innym ujęte jest coś całkowicie kolejnego, albo dzieje się tak, że dane tematy są dużo bardziej rozpisane. Przez to kiedy chcemy pogłębiać własną wiedzę na konkretny temat powinniśmy się podpierać przeróżnymi książkami oraz podręcznikami, gdyż tylko wówczas będziemy mieli szanse sobie wyrobić różny punkt patrzenia na dane sprawy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.