audiobooki
Napisał: Dave Crosby
Źródło: http://www.flickr.com

Ciut z sentymentem na temat nowoczesności

Nowoczesne technologie zdominowały nasze życie. Często bezwiednie korzystamy z dobrodziejstw współczesnych wynalazków. Tak samo instynktownie jak onegdaj postępowali nasi ojcowie czy dziadowie, korzystając z wiedzy zawartej w domowych kajetach, zawierających tajny przepisy wytwarzania zakwasu. Drobnych napraw nauczał ojciec, tajemnice pichcenia zdradzała babcia albo matka. Tak było jeszcze przed ćwierć wiekiem.
Słownik
Napisał: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Należy sięgać do zróżnicowanych źródeł

W jednym podręczniku zawarte są określone zagadnienia, a w kolejnym zapisane jest coś zupełnie innego, albo dzieje się tak, że konkretne zagadnienia są dużo bardziej wyjaśnione. Dlatego jeżeli pragniemy pogłębiać swoją wiedzę na dany temat powinniśmy się wspierać przeróżnymi książkami oraz podręcznikami, ponieważ wyłącznie wówczas będziemy mieli szanse sobie wyrobić różnoraki punkt patrzenia na określone sprawy.

Zainteresowania nie zawsze idą równo z edukacją

W szkole dzieci uczą się konkretnych przedmiotów, zdobywają określoną wiedzę, mimo wszystko należy pamiętać o tym, iż może stać się tak, że zainteresują się czymś kolejnym, o czym w szkole się nie opowiada, a wtenczas na nas, na opiekunach będzie ciążyła odpowiedzialność, aby uprościć im dostęp do tej wiedzy oraz równocześnie, aby spowodować, aby chciały mocniej rozwijać swoje zaciekawienia.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.